Hikayeli oyunlar için Hz'i yüksek monitör önerisi

Casyx

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, kendime 4060 Ti veya RX 7700 XT kartlı bir sistem toplayacağım. Genellikle Valorant benzeri oyunlar oynuyorum ama hikayeli oyunlar oynarken de güzel görüntü alabileceğim 280 Hz 360 Hz veya daha düşük Hz monitör önerileriniz var mı? IPS panel ve benzeri terimleri bilmiyorum, nasıl bir monitör tercih etmeliyim? ( bütçem 9000 TL'ye kadar )

FHD

2K

IPS veya OLED panel tercih edin.
Monitorün en az 1 ms olmasına dikkat edin.
1 ms GtG monitör tercih edin, MPRT'den uzak durun.
Ghosting nedir öğrenin ve alacağınız monitörün marka modelini yazarak YouTube'da ghosting testlerine bakın ona göre alın.

ASUS TUF Gaming monitörleri nasıl? Biraz daha piyasaya göre fiyatları ucuz ve Hz değerleri yüksek gözüküyor

Bu modelin parlaklık değerleri çok kötü üstteki ViewSonic daha iyi bir tercih olur.

İnternet kafeye gittiğimde hep bu monitörlerden valorant oynuyordum bana gayet güzel geliyordu fakat daha iyi monitörler olabileceği için sormak istedim asus tuf serisi monitörler fiyat performans olarak iyi olduğu için alınmaz mı ?

İnternet kafeye gittiğimde hep bu monitörlerden Valorant oynuyordum bana gayet güzel geliyordu fakat daha iyi monitörler olabileceği için sormak istedim ASUS TUF serisi monitörler fiyat performans olarak iyi olduğu için alınmaz mı?

ASUS iyi bir marka ama monitörlerinde 200-400 TL fazla verip daha iyi bir model almak varken niye ASUS alalım.

350 [cd/m²] çok iyi bir değer. Bir yanlışınız olmalı.
Kağıt üstünde öyle hocam XG2431 modeli HDR ile 500 cd parlaklığa çıkabiliyor.

Geri
Yukarı