Hikayeli oyunlardan nasıl zevk alınabilir?

Aslında soru nasıl sevebilirim değil, neyi sevebilirim olacak. Örneğin ben bulmaca dayalı oyunları sevmem bakınız the room serisi. Ama onları oynayıp nasıl sevebilirim dersenis bu mümkün olmaz. İlk önce her türden farklı oyun deneyin, illaki size göre bir oyun uzun ya da kısa vadede bulacaksınız.

Hikayesi çok iyi olmayan ama oynanışı süper olan Doom Eternal'ı öneririm.
Skyrim'de önerebilirim.

Hikayeli oyunları "Bu zaten sadece bir oyun." diyerek oynarsan zevk alamazsın zaten. Hikayeyi gerçekten yaşamaya bak. İşte o zaman zevk almaya başlarsın. Olay burada hikayeye kendini kaptırmak. Ne tür olaylar seviyorsun bunu zaten kendin biliyorsun. Ona göre hikayesi olan bir oyun seçerek oynamaya başlayabilirsin.

@ImortalSwerd Ben oyunların zor olmasını seviyorum. Hikayeli oyunlarda özellikle zor yapıyorum çoğu zaman eğleniyorum. Kolay olduğunda oynama hevesim kaçıyor belki sende de işe yarayabilir.

Sizce hangi oyunları oynamalıyım? Epic Games gibi platformlar birkaç oyun vermişti.
Hitman.
Nioh.
Dead by Daylight.
Pillars of eternity.
Rise of the Tomb Raider.
Saints Row.
Battlefront2.
Battlefield4.

Pillars of Eternity'den şimdilik uzak dur ama zorluğuna katlanabilirsen Nioh'un bir loot mantığı var hoşuna gidebilir.

Oyunun nasıl olduğuna değil de, ne anlatmak istediğine odaklanıp oynarsan sorunun çözülür. Benim için hikayeli oyunlar bir roman kitabı gibi. Bana anlatmak istediği hikayeyi öğrenip, bitirdikten sonra rafa kaldırıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı