Hiss Electronics TV göz alıyor ve kötü gösteriyor

Bütçe
Bulunmuyor.

INTEL Computer

Hectopat
Yer
Almanya/Berlin
Daha fazla  
Monitör
HISS Electronics Bir televizyon.
Selamünaleyküm. Reisler sorun büyük.
Dün gece babam sarhoştu sağ olsun en güzel AOC monitörümü kırdı. Allah evine ekmek getirtmesin. Diğerlerine bir şey demedim ama bunu da mı yapacaktı?
Neyse burası psikoloji sitesi değil.
O zaman dün olanları anlatıp soruna geçelim.
Dün olanlar; ben dün bilgisayar ile oynarken babam kalk bakim falan filan demeye başladı. Tamam baba dedim bilgisayar donuyor Google'da da sorun var aşağıya falan inince Google bir yerlere falan kayıyor. Sonra sen gel sinirlen. AOC en güzel monitörümü kır.
O gün biraz ağladım. Telefonuma el konuldu. Her şeyi yapıyorlar ancak kazanamayacaklar.
Her neyse. Soruna geçelim. Ben bir şekilde bilgisayarı falan gizlice annem parktayken falan bu televizyonu zaten oraya koyup hoparlörü kaldırdılar. Sonra çalışıp çabaladım ve poşetin içinden VGA kabloları çıktı. Tamam dedim taktım. Çalıştı. Ancak önceki HDMI denemelerimde sanırsam HDMI soketleri veya kabloları bozuk olduğu için HDMI işe yaramadı.

Şimdi sorunları sıralayalım.
1- Televizyondaki renk göz alıyor.
2- Televizyondaki görüntü kalitesi çok düşük. Yükseğe alınca hemen kendisi düşürüyor ancak önceki denemelerimde ekran yana doğru kayıyordu. Onu düzeltmek amacı ile televizyonun menu bölgesine girmeye çalışıyordum ancak, televizyon kapanıyor. Ancak TV sourcetayken menuye rahatça giriyor.
3- Başka televizyon/monitör alacak bütçem bulunmuyor. Almayacakları kesin zaten. Ondan dolayı daha soğuk ve sert davranacağım. Her neyse.
4- Televizyon Almanya'dan gelme. Almanca az çok biliyorum.
5- Televizyon kaliteli bir marka olmadığından veya tanınırlığı olmadığından normal olabilir.

Şimdi elimizdeki bilgileri sıralayalım.
1- Televizyon kalitesiz gösteriyor.
2- Televizyondaki renkler göz alıyor. (Sanırsam normal onu da düşürmemiz gerekli.)
3- Ben size pek bilmediğimden danıştım.
4- Hiss Electronics olan bu televizyonun modelini bilmiyorum ancak istenir ise zorlasam bulabilirim, Google Lens veya arkasına bakarak vs. deneyebilirim.
5- Televizyonun 2 tane HDMI slotu bozuk. HDMI kabloları da bozuk olabilir (emin değiliz.)

Daha fazla bilgim yok ancak istenirse bulabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan ilk önce dil ayarı yapmayı dene. Sonra kontrast ve gamma ayarlarınızı yapın. Keskinliği yükseltin ama fullemeyin yoksa görüntüde noise olur.

Ayarlardan ilk önce dil ayarı yapmayı dene. Sonra kontrast ve gamma ayarlarınızı yapın. Keskinliği yükseltin ama fullemeyin yoksa görüntüde noise olur.

Dil ayarını buldum. Menüden girip her şeyi ayarladım. Hocam peki şu görüntü yana kayıyor/ çözünürlüğü nasıl çözeceğiz? Onun hakkında bir bilginiz var mı veya bulunuyor mu?

Dil ayarını buldum. Menüden girip her şeyi ayarladım. Hocam peki şu görüntü yana kayıyor/ çözünürlüğü nasıl çözeceğiz? Onun hakkında bir bilginiz var mı veya bulunuyor mu?
Fotoğraf atar mısınız? Ayrıca Auto tuşu ya da ayarı var mı diye kontrol edin.

Fotoğraf atar mısınız? Ayrıca Auto tuşu ya da ayarı var mı diye kontrol edin.

Tabii buyurun, o sırada bende Auto'yu kontrol edeyim. Hatta ne olur ne olmaz ağ ile güvenli mod seçeneğine geçiş yaptım.

20220702_214201.jpg

Dosya Ekleri

• 20220702_214201.jpg
    20220702_214201.jpg
    144,5 KB · Görüntüleme: 13
Tabii buyurun, o sırada bende Auto'yu kontrol edeyim. Hatta ne olur ne olmaz ağ ile güvenli mod seçeneğine geçiş yaptım.

Eki Görüntüle 1439048
Sürücüleriniz yüklü ise ekranın ayarlarına kalıyor iş. Birde TV'nin HD Ready olmasından da olabilir. Ekran kartı ayarlarınızı kontrol edin.

Sürücüleriniz yüklü ise ekranın ayarlarına kalıyor iş. Bir de TV'nin HD ready olmasından da olabilir. Ekran kartı ayarlarınızı kontrol edin.

Ekran kartı sürücülerinden bahsediyor isek evet hocam hepsi yüklü.
Ekran ayarlarınıda elledim biraz. Zorluyor ancak cevap yok.
TV HD ready ise bunu nasıl yapacağız? Ekran kartı ayarlarının tam olarak hangi sekmesini kontrol etmeliyim?

Ekran kartı sürücülerinden bahsediyor isek evet hocam hepsi yüklü.
Ekran ayarlarınıda elledim biraz. Zorluyor ancak cevap yok.
TV HD ready ise bunu nasıl yapacağız? Ekran kartı ayarlarının tam olarak hangi sekmesini kontrol etmeliyim?
AMD bir kart ise https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh-022
Nvidia ise:
Intelse:
Video Output from Laptop is not Scaled Properly on an External Display on Intel® Graphics,you can adjust screen sizing).

Bunları deneyin. Maalesef Türkçe bulamadım şimdi. Ekran ayarlarından pozisyon ayarı var mı bakın.

NVIDIA ise:
Intelse:
Video Output from Laptop is not Scaled Properly on an External Display on ıntel® Graphics, you can adjust screen sizing).

Bunları deneyin. Maalesef Türkçe bulamadım şimdi. Ekran ayarlarından pozisyon ayarı var mı bakın.

Sağ olun hocam deneyeceğim haber veririm ben size sonra.

NVIDIA ise:
Intelse:
Video Output from Laptop is not Scaled Properly on an External Display on ıntel® Graphics, you can adjust screen sizing).

Hocam geldim. Güvenli modda NVIDIA Denetim Masası'nın olmadığını fark ettim. Normal moda geçeyim derken televizyon no Signal yazısını ekrana gösteriyor. Maalesef ilk iş format olacak ya da bu televizyon hakikaten sorunlu.

Son düzenleme:
Güvenli modda NVIDIA Denetim Masası'nın olmadığını fark ettim. Normal moda geçeyim derken televizyon no Signal yazısını ekrana gösteriyor. Maalesef ilk iş format olacak ya da bu televizyon hakikaten sorunlu.
Güvenli modda DDU ile sürücüyü silip tekrar kurun.

Geri
Yukarı