Hisse alıp - satma nasıl oluyor?

• Konuyu başlatan Spookd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 251
Arkadaşlar halka arz mantığını öğrenmeye çalışıyorum masraf çıkaracak şekilde kazanç sağlamak istiyorum. Onun için aklıma takılan sorularla ilgili.
Desteğiniz lazım.

Örneğin halka arz olmuş bir şirket var, ben bu şirketten hisse almak istiyorum. Talep-emir filan girmemiz gerekiyormuş bu süreç nasıl işliyor, ne oluyor bu talep-emir?
Aldığımız hisseleri ne zaman satabiliyoruz ve kime satıyoruz? Bizim gibi küçük diğer yatırımcılar mı alıyor?
Talep süreci bittikten sonra lot alma imkanımız oluyor mu?

Telap emir şu şekilde sen emri veriyorsun lotlar bitmemişse alıyorsun arz günü gelince

İstediğin zaman satıyorsun 10.00-18.00 arasında eğer bu saatler dışında satmak istersen limit emir verirsin hisse fiyatı 42.90 ya sen 42.91'e emir koyarsın borsa açılınca satar

Talep süreci bitince alma imkanın yok

(Tavsiye: Güçlü şirketler yükselecek diye bir şey yok mesela BAYDÖNER halkaarz oldu piyasa değeri:
1,98 milyar
Try
Fakat çok yükselemeden düştü %30 düştü çakıldı ///// F/K oranı rezil

Telap emir şu şekilde sen emri veriyorsun lotlar bitmemişse alıyorsun arz günü gelince

İstediğin zaman satıyorsun 10.00-18.00 arasında eğer bu saatler dışında satmak istersen limit emir verirsin hisse fiyatı 42.90 ya sen 42.91'e emir koyarsın borsa açılınca satar

Talep süreci bitince alma imkanın yok

(Tavsiye: Güçlü şirketler yükselecek diye bir şey yok mesela BAYDÖNER halkaarz oldu piyasa değeri:
1,98 milyar
Try
Fakat çok yükselemeden düştü %30 düştü çakıldı ///// F/K oranı rezil

Eğer tavan bozarsa alırsın talep bitince alamazsın ama

Yeni konular

Geri
Yukarı