Hisse nasıl alınıp satılır?

Arkadaşlar bu borsa olayını biriniz anlayabilir mi? Öğretici videolar vs var mı? Başlamak istiyorum. Daha doğrusu denemek istiyorum. Udemy kursu gibi şeyler varsa da olur. Mesela AMD'ye yatırım yapmak istiyorum. Nasıl yaparım?

Borsa demek kısaca şirkete ortak olmaktır. Mantıksız, analizsiz yatırım borsa oynamak değil direkt olarak kumardır. Şirketlerin açıklamalarını, kazançlarını, planlarını okuyarak analiz ederek yatırım yapabilirsin. Örneğin X firmasının hisseleri 2015'den beri her yıl ufakta olsa artıyorsa buda size düşük miktarda kazanç sağlama ihtimali yaratacaktır. Yeni çıkan bir firmanın büyüyeceğini kestiriyorsanız bu yatırımda riskli ama yüksek kazanç ihtimali yaratacaktır. İnsanlar kaybetti diye borsaya girmemek bir saçmalıktır çünkü dünyanın en zengin 2. adamı Warren BUFFET yatırım yaparak dünyanın en zengin 2. kişisi olmuştur.

Kesinlikle girmeni tavsiye ediyorum kardeşim ama buraya yatıracağın para unutabileceğin bi para olması lazım
Ben zaten öyle alıp 1 kuruş artınca satma mantığında olan biri değilim. Yatırım yapacağım firmalarının vizyonunu ve vaad ettiklerini gerçekleştirmiş mi gerçekleştirmemiş mi ona bakıp kararımı verip 1000-2000 TL arası başlangıç ve deneme paketi koyacağım. Ben kumarhane ve kumarbaz gibi değil sistemi belirleyen gibi oynamak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı