Hisse nedir, nasıl yapılır?

BIST'te kazanman zor, zaten kazandigin 3-5 kuruş da enflasyon yüzünden hiçbir halta yaramıyor. Konu hakkında hiç bilgin olmadığını da göz önüne alırsak borsaya bulasmani tavsiye etmem. Parayla para kazanma sanatı herkese göre bir şey değil, bol miktarda emek ve zaman isteyen bir şey.
Anlamıyoki gitsin okulunu okusun ne işin var senin borsada Allahım yarabbim

Ahahahhaha hiç bulaşma dostum.

Kaç para sermayen olabilir 18e girmemişsin bulaşma bu ile derim okula odaklan.

Şu an senin cebindeki paradan daha çok param var ben çalışıyorum 200 300 lira zannetmeyin 2 3 k yatırabilirim başlangıç seviyesi olarak.

Arkadaşlar bende nasıl öğrenebilirim diyorum siz bulaşma diyorsunuz bırakın bir öğreneyim bulasip bulasmamak bana kalmış bir şey. Yaism 17 bu arada velet sanmayın.

@GovernorF1

Hayır sorun o değil, borsaya girecek adamın burada işi ne :D Sorunun cevabını yanlış yerde arıyor. Bir de senin cebindeki paradan daha fazla param var, 2-3K yatirabilirim yazmış. 2-3K'yı çok büyük bir para zannediyor sanırım arkadaş, bu kafa yapısıyla direkt batmamasinin imkanı yok. BIST'te çok manipülasyon dönüyor, ayrıca balinalar varken küçük yatırımcılara neredeyse hiçbir şey kalmıyor. Eskiden olsa halka arzlara katıl, harçlığını çıkarırsın derdim ama artık o da yok.

Şu an senin cebindeki paradan daha çok param var ben çalışıyorum 200 300 lira zannetmeyin 2 3 k yatırabilirim başlangıç seviyesi olarak.

Arkadaşlar bende nasıl öğrenebilirim diyorum siz bulaşma diyorsunuz bırakın bir öğreneyim bulasip bulasmamak bana kalmış bir şey. Yaism 17 bu arada velet sanmayın.

Sorunun cevabını yanlış yerde arıyorsun dostum, madem bu kadar heveslisin o zaman önce borsa ve hisse senedi nedir diye bir araştırma yap google'da. Daha bunu yapmaktan acizsin, gelip buraya konu açıyorsun. Bu işe ayıracak vaktin, sabrın yoksa zaten bu iş sana göre değil. Yok ben illa gireceğim bu işe diyorsan ilk olarak bu kitabı alıp okuyarak işe başla aklında bir fikir oluşur.

Amazon.com.tr

Sonrasında teknik analiz nedir, nasıl sepet oluşturulur vs araştırır ona göre devam edersin.

Son düzenleme:
@GovernorF1

Hayır sorun o değil, borsaya girecek adamın burada işi ne :D sorunun cevabını yanlış yerde arıyor. Bir de senin cebindeki paradan daha fazla param var, 2-3K yatirabilirim yazmış. 2-3K'yı çok büyük bir para zannediyor sanırım arkadaş, bu kafa yapısıyla direkt batmamasinin imkanı yok. Bıst'te çok manipülasyon dönüyor, ayrıca balinalar varken küçük yatırımcılara neredeyse hiçbir şey kalmıyor. Eskiden olsa halka arzlara katıl, harçlığını çıkarırsın derdim ama artık o da yok.

Türkçende sıkıntı var herhalde başlangıç seviyesi diyorum daha da arkası gelecek diyorum öğrenirsem 400k başlayıp 1milyon üstüne oynarim mesleğim var elimde kazanıyoruzda ve daha da arttırmak istiyorum. Basında zarar etmek olsa dahi.

Türkçende sıkıntı var herhalde başlangıç seviyesi diyorum daha da arkası gelecek diyorum öğrenirsem 400k başlayıp 1milyon üstüne oynarim mesleğim var elimde kazanıyoruzda ve daha da arttırmak istiyorum. Basında zarar etmek olsa dahi.

Yazdığım o kadar şeyin arasından sadece o kısma mi takıldın? Türkçesinde sorun olan sensin bence, sana ne yapman gerektiğini 5 yaşındaki çocuğa anlatir gibi anlattım. Daha fazla vakit kaybetmek yerine gidip yazdıklarımı araştırmakla işe başlayabilirsin.

Geri
Yukarı