Hisse senedi maç kazanilinca artar mı?

Etkiler ama tahminimce kazanılan maça göre etiler, yani ligin ilk haftası kazanılan bir maç X etkiliyorsa, son 2 hafta şampiyonluk yarışındayken kazanılan bir maç 10 X etkiler, şampiyonlar ligi ön elemesi maçınca X etkiliyorsa çeyrek finalde kazanılacak bir maç 100X etkiler.

Maça göre fiyat oynuyor ama bence Türk Borsasına bi ayağınızı alıştırın sonra spora girin. Çok oynak spor hisseleri çünkü. Eğer isterseniz daha da anlatırım bir yerden.

Ben daha anlatacak kadar donanımlı değilim maalesef ama spor hisselerine meraklı olanlar ve giriş yapmak isteyenler Bu seneki BJK ve FB hisselerinin grafiklerini maç sonuçları vs ile kontrol edebilir, manipülasyon görmek isteyenler Taze Kuru ve Vakıf Yatırımın(galiba mayıstı kopmuştu olaylar) bu seneki grafiğine bakabilirler.
Yaşadıklarımı anlatmak gerekirse ben bu sene bana ailem tarafından borsayı öğrenmem için verilen para ile girdim. 2. Haftada paranın büyük kısmı ve kendi birikimim ile BJK hissesi aldım. Çok güzel başlangıç yaptım ve kabaca %50 55 kazanç sağladım. Sonra hem açgözlülük hem de para kaybetme gibi bir kaygım olmadığı için hisseden çıkmadım, ondan sonra da kar azalmaya başlarken de bu mentalite devam ettim. En sonunda %20 25 kadar zarar ettim. Başka hisselerde bir süre vakit geçirdikten sonra tekrardan BJK aldım kısa sürede sattım zararımı önemli ölçüde azalttım. Şimdi tatilde olduğum için uzun vadeli düşündüğük birkaç hissede takılıyorum. Tabi amaç biraz teknik öğrenip kısa vadeye bilinçli bir şekilde geri dönmek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı