Hitler haklı mıydı?

• Konuyu başlatan die
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 117
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir ırkı sevmemek, halkın genelini kötü görmek ırkçılık değildir. Mesela İslam evrenseldir ama neden Araplara gönderildi? Araplar kötüydü, pislik bir ırktı ve bundan dolayı Araplara gönderildi. Şimdi bu ırkçılık mıdır?

Mesela şu anda Araplar elle yemek yiyor, bana göre iğrenç bir hareket ve halkın geneli yaptığı için Araplar diyorum.
Yahudileri sevmiyorum de geç. Aşağılık dediğin zaman Hitlerin yaptığı tanımlamadan hiç bir farkı kalmıyor.

Ayrıca Araplar'da örnek verdiğin elle yeme muhabbeti kültürden kaynaklı, evet bende sevmiyorum fakat gidipte aşağılıklar diyemezsin.

Ayrıca İslamiyet'in Araplara gönderilmesi örneğini vermen saçma. Evrensel olarak kitleye hitap etmeyi amaçlayan bir dinin aşağılık ırk diyerek ırkçılık yapmasını mı bekliyordun?

Hayır, öz ve hür irademle kendi düşüncemdir. Bir Yahudi görsem kendisine ırkçılık yapmam veya sırf Yahudi diye diğer insanlardan farklı davranmam. Fakat Yahudilerden nefret ettiğim ve aşağılık bir ırk olduğum gerçeğini değiştirmez.

Bir ırkı sevmemek, halkın genelini kötü görmek ırkçılık değildir. Mesela İslam evrenseldir ama neden Araplara gönderildi? Araplar kötüydü, pislik bir ırktı ve bundan dolayı Araplara gönderildi. Şimdi bu ırkçılık mıdır?

Mesela şu anda Araplar elle yemek yiyor, bana göre iğrenç bir hareket ve halkın geneli yaptığı için Araplar diyorum.

Yazdigin iki farklı yorum öylesine çelişiyor ki :D kendi düşüncendir, beni ilgilenmiyor ama iki yorum da birisinde ırkından dolayi farklı davranmam diyorsun diğerinde araplar söyle araplar böyle diyorsun... çok boş yorum, birde az Türkçe öğrenin ya şöyle konuşmadan önce..

Yahudiler'e ırkçılık yapmaya durduk yere başlamadı, sanırım Frankfurt olması lazımdı bir Alman köyünü basıp tüm Almanları katletmişti Yahudiler. Ondan sonra Hitler başladı soykırıma.

Irkçılığı asla desteklemem, Yahudi olsa bile çocukların bir suçu yok, sivil halkın da. Hitler'i davasında haklı bulsam da Yahudi soykırımını desteklemiyorum.

Yahudi düşmanı bir insan olmama rağmen böyle düşünüyorum, Yahudiler de alçak bir ırk bence.

Şunu da eklemek isterim ki; Hitler'in yaptığı soykırım diğer ülkelerin yanında hiç bir şey. Sovyetler'in kaç insanı aç bırakarak öldürdüğünü, İngiliz ve Fransızlar'ın Afrika gibi ülkelerde nasıl soykırımlar yaptığını göremiyoruz.

Sebebi ise savaşı kazanan taraf her zaman haklı gözükür. İngilizler tarihi kendi istedikleri gibi yazdılar. Alman halkına zulüm ettiler.
İyi ki desteklemiyorsun, desteklesen bir de gaz odaları kurturtacaksin...

Yazdigin iki farklı yorum öylesine çelişiyor ki :D kendi düşüncendir, beni ilgilenmiyor ama iki yorum da birisinde ırkından dolayi farklı davranmam diyorsun diğerinde araplar söyle araplar böyle diyorsun... çok boş yorum, birde az Türkçe öğrenin ya şöyle konuşmadan önce..

İyi ki desteklemiyorsun, desteklesen bir de gaz odaları kurturtacaksin...
Örnek verdim, Arapları da sevmem mesela ama ırkçılık yapmam. Çünkü her insan aynı değildir, ama ben genelini eleştiriyorum. Mesela Yahudilerin çok büyük bir kısmı Gazze soykırımını destekliyor.

Yahudileri sevmiyorum de geç. Aşağılık dediğin zaman Hitlerin yaptığı tanımlamadan hiç bir farkı kalmıyor.

Ayrıca Araplar'da örnek verdiğin elle yeme muhabbeti kültürden kaynaklı, evet bende sevmiyorum fakat gidipte aşağılıklar diyemezsin.

Ayrıca İslamiyet'in Araplara gönderilmesi örneğini vermen saçma. Evrensel olarak kitleye hitap etmeyi amaçlayan bir dinin aşağılık ırk diyerek ırkçılık yapmasını mı bekliyordun?
Ne dersen de, istersen ırkçılık de ama bana göre öyle değil. Hitler bunu uygulamaya koydu, ben koymuyorum. Yahudilere nefretimi kendi içimde yaşıyorum, bir Yahudiye bunu uygulamıyorum.

Örnek verdim, Arapları da sevmem mesela ama ırkçılık yapmam. Çünkü her insan aynı değildir, ama ben genelini eleştiriyorum. Mesela Yahudilerin çok büyük bir kısmı Gazze soykırımını destekliyor.

Ne dersen de, istersen ırkçılık de ama bana göre öyle değil. Hitler bunu uygulamaya koydu, ben koymuyorum. Yahudilere nefretimi kendi içimde yaşıyorum, bir Yahudiye bunu uygulamıyorum.

Irkçılık dediğin şey sadece hadi hepsini yok edelim demek değil zaten, şu anda burada yaptığın ırkçılık oluyor... Daha ırkçılığın tanımını bilmeden konuşuyorsun. :D bir de İslam'i örnek veriyorsun... :D yahudi ya da Arap karşısında uygulamıyor olabilirsin, ama bir Yahudi Arap bu yorumlarını görse sana ırkçı der bu da bir gerçek.
Dersin ki Suriyeliler söyle böyle Afganlar söyle böyle anlarım ama zaten kendi ülkelerinde yaşayan insanlar için söyle böyle demen ırkçılık.

Filistinli insanlar da Arap ırkçısı mesela, ne yapalım yani?

Irkçılık dediğin şey sadece hadi hepsini yok edelim demek değil zaten, şu anda burada yaptığın ırkçılık oluyor... Daha ırkçılığın tanımını bilmeden konuşuyorsun. :D bir de İslam'i örnek veriyorsun... :D yahudi ya da Arap karşısında uygulamıyor olabilirsin, ama bir Yahudi Arap bu yorumlarını görse sana ırkçı der bu da bir gerçek.
Dersin ki Suriyeliler söyle böyle Afganlar söyle böyle anlarım ama zaten kendi ülkelerinde yaşayan insanlar için söyle böyle demen ırkçılık.
Bana ırkçı diyorsun asıl kendin yapıyorsun.

Aynen Suriyelilerin Afgan'larin gelip burada bozgunculuk yaptığını söylemek bu ülkenin konumlarını hiçe saydığını söylemek ırkçılık. Cidden hiç bilmeden konuşuyorsun.
Şu anda sensin ırkçı. İkide bir bana suç atıyordun demek ki bu atasözü doğruymuş; "Kişi kendinden bilir işi.".

Irkçılık dediğin o millet ya da belirli dinde ki insanlar hakkında genelleme yaparak itham ederek konuşmaktır... Cidden Türkçe öğrenin.

Şu anda sensin ırkçı. İkide bir bana suç atıyordun demek ki bu atasözü doğruymuş; "Kişi kendinden bilir işi.".

Türkçe öğren. İleride lazım olur.

Yahudilerin bir çoğu gazze soykırımını destekliyor mu şaka mısın? İsrail'de hükümet karşıtı protesto yapıyor millet. Kimsenin savaştan memnun olduğu yanı yok.

Irkçılık, farklı bir ırk veya etnik kökene sahip oldukları için diğer insanlara yönelik önyargı, ayrımcılık veya düşmanlıktır. Senin kendine göre tanımlamanla ırkçılığın genel tanımlaması değişmiyor.

Kenan diyarı ve çevresinin savaş içerisinde olmasının sebebi politikacılar. Kendi çıkarları uğruna orada yaşayan halkları birbirine düşman ettiriyorlar. Politikacıların yaptıkları hataları tüm ırka mâl edemezsin.

İnsanlar arasında ırkı belirlemek için deri rengi, saç tipi, göz rengi, kafatası şekli gibi fiziksel özellikler kullanılır. Kültürel benzerlikten bahsedersek eğer, benzer olması çok normal. Araplar ve yahudiler ikisi de aynı bölgede yüz yıllardır yaşıyor. En yakın örnek Türkler ve Yunan'lar. Hayatımda birçok kez Yunanistan'a gittim, aramızdaki tek fark dil. Geri kalan kültür, kullandıkları kelimeler, davranış şekilleri hepsi çok benzer. Fakat ikimizde farklı ırklardanız. Sizin burada saçmaladığınız şey benzer kültürlerin aynı ırk olduğunu varsaymanız. Ayrıca dil mevzusunda da yanlışsınız, eğer dil üzerinden ırkları ayırmaya kalkarsan o zaman ya Orta Asya'daki soydaşları Türk saymayacaksın ya da kendini.

İşte dil dediğin şey öyle kolay kolay ayrışmıyor sen bugün git Orta Asya Türk devletlerine gene konuşlanılanı bir şekilde anlarsın çünkü aynı dil kurgusundan geliyor bunun olabilmesi demek senin o dil grubuyla çok yakın olman demek ki ırk tanımlarından biri zaten budur. Yunan demişsin kendin örnek veriyorsun yüz yıllardır beraberiz ama dil yapısı tamamen farklı keza Kürt'ler ile de aynı hiçbir benzer yapısı var mı ama baksan kaç yüz yıldır aynı yerdeyiz. Yoksa diller kendi aralarında illaki birbirlerine kelime veriyorlar. En basit örnek Türkçe de şaşı Japon dilinde karşılığı şaşi bu tabii bizi onlar aynı ırk yapmaz ama bir dönem yakın olduğumuzu gösterir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı