Hitman 3 neden sorunlu bir oyun?

Makaleler
9
Daha fazla  
Ya arkadaşlar tepemin tasını attırdı. Bu oyunda nasıl FPS sabitleme yok. Kartım 200W çekip Power Throttle'a giriyor ya. Onu geçtim V-Sync kullanayım dedim. 1.de bile bir şey değişmeyince 2.yi seçtim. Anında mavi ekranı yedim. Kart birden 200W'ı bile geçti ne yaptı bilmiyorum ama geçti bir anda ve her şey gitti.

Bu seri hep böyleydi değil mi? Fikirleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynamadım fakat UV yada direkt % olarak power kısmayı denedin mi? Oynayan arkadaşım vardı böyle bir şikayeti olmadı çünkü. Mavi ekranda o oyuna absürt kaçmış.

Oynamadım fakat UV yada direkt % olarak power kısmayı denedin mi? Oynayan arkadaşım vardı böyle bir şikayeti olmadı çünkü. Mavi ekranda o oyuna absürt kaçmış.
UV bu karta performans düşüşü olmadan yapılamıyor öyle kolay kolay sevgili hocam. Power Limit zaten laptop GPU diye değiştiremiyorum. Aslında tek isteğim FPS sabitlemek 240'a. Deli gibi güç çekiyor lanet olasıca. Elektriğinden değil bu arada. Sadece son gaz kullanmak sevmediğim bir şey.

Mavi ekran çok ilginç çünkü direkt 60 ve 30 Hz'ye VSync açmaya çalışıyor. 30 Hz Monitör ve ekran kartımda tanımlı değil. Anında maviye attı inanılmaz şekilde sanırım bu yüzden.

Düzgün yapamıyorlar şu oyunu çıktığından beri. 2'de de sistemi sonuna kadar tüketir deli ederdi beni. Az mavi ekran yemedim önceki sistemde.

Minidump dosyası oluştuysa bakılabilir
Baktım. Alakasız veriler yollamış. Wi-Fi sürücüsüne postalamış. NT Kernel gösteriyor ama Wi-Fi sürücüsü diye gösteriyor tetikleyeni. Windows şu kernel işini gerçekten çözemiyor. Mavi ekran gibi şeylerin artık tarih olması lazım donanımsal değilse sorun. Linux kernele baktığınızda böyle sorunları yaşama ihtimaliniz yok neredeyse arkadaşlar. Bir Windows NT Kernel'de görürsünüz şu saçma durumu.

Baktım. Alakasız veriler yollamış. Wi-Fi sürücüsüne postalamış. NT Kernel gösteriyor ama Wi-Fi sürücüsü diye gösteriyor tetikleyeni. Windows şu kernel işini gerçekten çözemiyor. Mavi ekran gibi şeylerin artık tarih olması lazım donanımsal değilse sorun. Linux Kernel'e baktığınızda böyle sorunları yaşama ihtimaliniz yok neredeyse arkadaşlar. Bir Windows NT Kernel'de görürsünüz şu saçma durumu.

O konuda haklısın Windows çoğu dump dosyasını NT kernel olarak gösteriyor. Yani bunu bilmeyen bir adam her dosyaya RAM hatası var deyip geçer normal şartlarda. Detayına da inilebiliyor bu arada ama her şeyi NT kernele bağlaması konusunda cidden katılıyorum.

Geri
Yukarı