Hitman absolution ve Abzu alınır mı?

cansertel0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1,5 gün önce Steam'den Assassin's Creed revalitions almıştım. Ancak uzun zamandır istediğim 2 oyunun da aynı fiyatlara alınabileceğini gördüm az önce. Assassin's Creed'i 69TL'ye almıştım.
Sizce, bunu iade edip;
Hitman absolution = 35 TL.
Abzu = 31 TL.
Oyunlarını mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık 1,5 gün önce Steam'den Assassin's Creed revalitions almıştım. Ancak uzun zamandır istediğim 2 oyunun da aynı fiyatlara alınabileceğini gördüm az önce. Assassin's Creed'i 69TL'ye almıştım.
Sizce, bunu iade edip;
Abzu = 31 TL.
Oyunlarını mı almalıyım?

Hitman absolution güzel oyundur, abzu hakkında bir fikrim yok.

Sizce, bunu iade edip;
Abzu = 31 TL.
Oyunlarını mı almalıyım?
Hitman'i şiddetle tavsiye ederim.

Her bir oyunu deneyimlemiş/bitirmiş biri olarak, her oyunun türlerini farklı olup ancak keyif alacağınızdan eminim. Ancak şunu da belirmek isterim ki;
  1. Assassin's Creed: Revelations, sadece ana hikayesini bitirmeye kalkarsanız yaklaşık 12.5 saatte bitirebilirsiniz.
  2. ABZÛ ise journey tipinde bir oyun olup sadece 2 ila 2.5 saatte bitirirsiniz.
  3. Hitman Absolution ise sadece hikayesini bitirmek isterseniz +12.5 saatte bitirirsiniz.
Vakitlerini ve eğlencesini bi' kenara bırakırsak, mesajımın başında belirttiğim gibi her bir oyunun türleri ve amacı çok farklı;
  • Revelations, açık bir dünyaya sahip olup üçüncü şahıs bakış açısıyla (Third-Person perspective) oynanıp, oyunun ana karakterleri olan Ezio'nun ve Altair ile her bir hedeflerini ortadan kaldırmak ve çevreyi keşfetmek için dövüş, tırmanma ve görünmezlik (pek görünmezlik anlamında değil de gizlice oynamak manasında.) yeteneklerini kullanmaya odaklanırsın.
  • Absolution ise tek bir amacı olan bir açık dünya oyunudur: İnfaz. Ortalama sandbox oyunu anlamında açık dünya değil ve bugünlerde pek çok RPG'nin tercihi değil. Bunun yerine oyun, açık dünya tarzı bir ortamda hedeflerinizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda size seçenek sunuyor.
  • Abzû'nun güzel su altı keşifleri var ama journey'e fazlasıyla benziyor. Bir nevi okyanus simulasyonu diyebiliriz.
Kararını buna göre verirsin, iyi oyunlar.

Ekleme: Bana kalırsa, Revelations'u iade etme ve dibine kadar oyna. Bir sonraki indirimde Absolution'u alırsın.

Geri
Yukarı