Hiveos işletim sistemine sahip mining sistemi

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Bir mining sistemi almayı düşünüyorum. Alacağım kişi sistemi hazır bir şekilde teslim edeceğini hiveos kuracağını söyledi. Hiveos hakkında bilgim yok öncelikli sorum budur; hiveos nedir? Hiveos işletim sistemini kontrol edebilmek için monitör gerekli mi? Bu soruyu sormamın sebebi de alacağım kişi monitöre gerek olmadığını zaten kendisinin cüzdan kodunu ayarlayacağını söylemiş olmasıdır. Beni hiveos işletim sistemi ile kurulan mining rig ile ilgili bilgi sahibi olmayan biri olarak görüp sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim.

Miningten hiç anlamam ama işkillendim. :D

Almadan önce cüzdanı kontrol edeceğiz. Biliyorsunuz hangi ekran kartı kaç mh/s değerini veriyor vs. görebileceğiniz bir uygulama var. Orada test ettiğimizde göründüğü zaman bir problem olmaz diye ümit ediyorum.

Hive OS nedir? Hive OS işletim sistemini kontrol edebilmek için monitör gerekli mi?

1. Hive OS = Havuz eklenmiş + bazı mining aracı olan Ubuntu 16.04. Yani bir Linux dağıtımı aslında.
2. Eh yani. Ayarları yapmak vs. için lazım olabilir. Monitörsüz de çalışır, ama hata alması durumunda içeriği göremezsin.

1. hive OS = havuz eklenmiş + bazı mining aracı olan Ubuntu 16.04. yani bir Linux dağıtımı aslında.
2. eh yani. Ayarları yapmak vs. için lazım olabilir. Monitörsüz de çalışır, ama hata alması durumunda içeriği göremezsin.

Eğer bilginiz varsa bir sorum daha var. "sistemde hangi ekran kartı takılı? Hangi ekran kartı kaç mh/s veriyor?" gibi bilgileri görüntüleyebildiğimiz bir uygulama var sanırım mobil uygulama. Adı nedir? Hakkında bilmediğim daha çok şey var mı?

Eğer bilginiz varsa, bir sorum daha var. "sistemde hangi ekran kartı takılı? Hangi ekran kartı kaç mh/s veriyor?" gibi bilgileri görüntüleyebildiğimiz bir uygulama var sanırım mobil uygulama. Adı nedir? Hakkında bilmediğim daha çok şey var mı?
Bir bilgim yok maalesef.
@Satanay miningle ilgili birisi. O bilir muhtemelen.

Tahminimce başka bilgisayar veya telefondan SSH ile görüntüleyebileceğiniz. tabii denemedim, sadece tahmin yürüttüm.

@Satanay yardımcı olabilir misiniz?
HiveOS hakkında detaylı bilgim yok, üzgünüm. Monitörü başta takıp mining programını açmalısınız. Aynı zamanda cüzdan kodunuzu, detaylı ısıları vesaire de kontrol etmiş olursunuz. Ardından monitörü çıkartabilirsiniz, bir sorun teşkil etmez. Yani deneme amaçlı bir tane götürün siz yine de gözle görün ne var ne yok diye bilgisayarda.

Bir mining sistemi almayı düşünüyorum. Alacağım kişi sistemi hazır bir şekilde teslim edeceğini hiveos kuracağını söyledi. Hiveos hakkında bilgim yok öncelikli sorum budur; hiveos nedir? Hiveos işletim sistemini kontrol edebilmek için monitör gerekli mi? Bu soruyu sormamın sebebi de alacağım kişi monitöre gerek olmadığını zaten kendisinin cüzdan kodunu ayarlayacağını söylemiş olmasıdır. Beni hiveos işletim sistemi ile kurulan mining rig ile ilgili bilgi sahibi olmayan biri olarak görüp sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim.

Geç gördüm ama yararlanacak arkadaşlar adına cevaplayayım. Hiveos mining için kullanılan bir işletim sistemidir. Hard disk ve SSD'den ziyade flash bellek üzerinden Boot edilir tabii ki isteyen hard disk veya SSD de kullanabilir. HiveOs Rufus gibi bir program ile tıpkı Windows gibi flash belleğe yazılır.

Hiveos kullanırken monitöre gerek yoktur sadece ilk hazırlanışta monitör gerekmekte. Hiveos yi Flash'a yazdıktan sonra Hiveos'nin sitesinden üyelik alıp gerekli ayarlar yapılır cüzdan kodu, havuz şablonu gibi ayarlar yapıldıktan sonra o ayar dosyası indirilip HiveOs yüklü olan flash belleğin içine atılır. Ondan sonra miningi başlatmak için o Flash'ı anakarta takıp sisteme güç vermek yeterlidir.

Herhangi bir bilgisayar üzerinden oluşturduğunuz mail adresi ve şifre ile HiveOs üyeliğinize girip her şeyi kontrol edebilirsiniz.

Geç gördüm ama yararlanacak arkadaşlar adına cevaplayayım. Hiveos mining için kullanılan bir işletim sistemidir. Hard disk ve SSD'den ziyade flash bellek üzerinden Boot edilir tabii ki isteyen hard disk veya SSD de kullanabilir. HiveOs Rufus gibi bir program ile tıpkı Windows gibi flash belleğe yazılır.

Hiveos kullanırken monitöre gerek yoktur sadece ilk hazırlanışta monitör gerekmekte. Hiveos yi Flash'a yazdıktan sonra Hiveos'nin sitesinden üyelik alıp gerekli ayarlar yapılır cüzdan kodu, havuz şablonu gibi ayarlar yapıldıktan sonra o ayar dosyası indirilip HiveOs yüklü olan flash belleğin içine atılır. Ondan sonra miningi başlatmak için o Flash'ı anakarta takıp sisteme güç vermek yeterlidir.

Herhangi bir bilgisayar üzerinden oluşturduğunuz mail adresi ve şifre ile HiveOs üyeliğinize girip her şeyi kontrol edebilirsiniz.
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Yeni konular

Geri
Yukarı