HiveOS'ta SLI RTX 3060 ile mining yapma

rotwein23

Centipat
Daha fazla  
RTX 3060'lı sistemim var. O sisteme bir tane daha RTX 3060 ekran kartı eklemeyi düşünüyorum. RTX 3060'da yazılımı değiştirdiğimizden 2x RTX 3060 SLI yaptığımızda ikisi de 49 Mh/s görebilir mi, herhangi kısıtlama olur mu? Ve de ne kadarlık bir Power işimi görür? 750W 80+ Power yeter mi ikisine?
Bir de Hive OS'dan yapamıyoruz yazanlar olmuş yazılımdan dolayı. Bana saçma geldi, bu şekilde SLI olarak hem Hive OS'da hem de Windows'ta rahatça sorunsuz yapabilir miyiz 3060 ekran kartında?

Son düzenleyen: Moderatör:
yok ikiside pcie slotuna takılı reis

fake hdmi denedim sipariş vermiştim onu bekliyodum zaten dün geldi işte onla denediğim halde öyle

o ne demek acaba reis nasıl aşarım kısıtlamayı
Anakartınızın uyumluluğunu kontrol ettiniz mi?
Anakart üzerinde çift 3060 çalıştırabilmeniz için iki slotunda PCIe x16 yada x8 olarak çalışması gerekiyor.Normalde tek slot x16 destekler zaten 50 mh aldığınızı belirtiyorsunuz.Diğer slota kartı taktığınızda slot büyük ihtimal x4 olarak çalışıyor o yüzden max mh alamıyorsunuz.Yani kısacası anakartınız uyumlu değildir.

Anakartınızın uyumluluğunu kontrol ettiniz mi?
Anakart üzerinde çift 3060 çalıştırabilmeniz için iki slotunda PCIe x16 yada x8 olarak çalışması gerekiyor.Normalde tek slot x16 destekler zaten 50 mh aldığınızı belirtiyorsunuz.Diğer slota kartı taktığınızda slot büyük ihtimal x4 olarak çalışıyor o yüzden max mh alamıyorsunuz.Yani kısacası anakartınız uyumlu değildir.
asus b550-a serisi anakartım rtx 3060 desteklemiyor ozaman dediginize göre peki amd rx 580 aldım diyelim onlardada böyle sorun yaşarmıyım yoksa tam performans çalışırmı riserla bağlasam bile ?

asus b550-a serisi anakartım rtx 3060 desteklemiyor ozaman dediginize göre peki amd rx 580 aldım diyelim onlardada böyle sorun yaşarmıyım yoksa tam performans çalışırmı riserla bağlasam bile ?
Söylemiş olduğum durum sadece 3060 için geçerli onun harici kartlarda böyle bir durum mevcut değil.Diğer kartlarda problem yaşamazsınız.

Hive OS ile 3060'dan 50 mh alamazsınız. İlla 3060 ile yapmak istiyorsanız mecbur Windows kurmanız lazım yoksa yarım performansta kazım yapar. 3060'dan tam performans için uyumlu sürücünün kurulabileceği bir işletim sistemi (Windows gibi) gerekli. Eğer 2. bir 3060 eklemek ve ondanda tam performans almak istiyorsanız her 2 kartı da monitöre bağlamanız ya da fake HDMI gibi bir aparat kullanmanız gerekli ve 2 kartta anakartın X16 slotlarına direk takılmalı yoksa riser ile yarı performansta çalışır ve anakartın 2 adet X16 slotu bulunmalı ve bu slotlarda 2 kart takıldığında en az X8 hızında çalışabilmeli yoksa yarım performansta kazım yapar.

Arkadaşlar merhaba ben 2X 3060 bağladım fakat 2.den 25 mh anca alabiliyorum tekini aktif edince 48 49 ama 2. 30'dan fazla vermiyor nasıl halledeceğim bu sorunu fake HDMI mi almam lazım 2.den tam verim alabilmem için yardımcı olr musunuz herkes yapıyor bende 2.si az veriyor anakartımasus ROG B550-A serisi.

Hive OS Windows içinde olmayıp farklı işletim sistemi gibi bir şey olduğu için 3060'ın özel dirver kuramazsınız bundan dolayı mining kilidi kalkmış olan driversiz mining yapmaya çalışıyor.
Benim makinede mi sorun var. Bilmiyorum ama ben de ETH miktarı yaklaşık yüzde 40 azaldı. Sizde son durum nedir?

ETH aşırı derece düştüğü için veya pooldaki kişi sayısına bağlı olarak düşüş olmuştur.
RTX 3060'lı sistemim var. O sisteme bir tane daha RTX 3060 ekran kartı eklemeyi düşünüyorum. RTX 3060'da yazılımı değiştirdiğimizden 2X RTX 3060 SLI yaptığımızda ikisi de 49 Mh/s görebilir mi, herhangi kısıtlama olur mu? Ve de ne kadarlık bir Power işimi görür? 750W 80+ Power yeter mi ikisine?
Bir de Hive OS'dan yapamıyoruz yazanlar olmuş yazılımdan dolayı. Bana saçma geldi, bu şekilde SLI olarak hem Hive OS'da hem de Windows'ta rahatça sorunsuz yapabilir miyiz 3060 ekran kartında?

RTX 3060'a SLI yapamazsınız hocam desteği yok. RTX 3000 serisinde sadece 3090 da var.

Geri
Yukarı