Hız 400Mbps'da takılı kalıyor

Son düzenleme:
Upload 850 civarını gördüğüne göre sorun yazılımsal olabilir. CAT-6 veya altyapı kaynaklı olsaydıydı bu hızı upload sırasında göremezdiniz.

Avatarınızın altında Windows 7 kullandığınız gözüküyor. Ondan ve Realtek yazılımından şüphelenmekten başlamak lazım.

Yani tam olarak nereden başlıyoruz?

Modem bilgisayar arası mesafe var mı? Yoksa modem bilgisayarın hemen yanında mı? Yani demek istediğim kablo uzunluğu ne kadar?
Modem evin girişinde ve CAT5 kablo ile bilgisayarınıza gidiyor ise, bilgisayarınızı modemin yanına taşıyınız. Modemin içinden kısa CAT5-6 kablo çıktı ise onunla test edebilir misiniz?

10 gün önce VDSL'e geçtim. Uzun bir CAT5 kablom var, onda sorun oldu. Aynı kablonun kısasını taktım sorun çözüldü bende.

Laptop mu masaüstü mü? Masaüstü ise Windows 7 kullandığını ve bilgisayarının yeni olmadığını düşünerek soruyorum, Ethernet için ayrı bir kontrolcün mü var yoksa anakarta mı takıyorsun?

Modem bilgisayar arası mesafe var mı? Yoksa modem bilgisayarın hemen yanında mı? Yani demek istediğim kablo uzunluğu ne kadar?
Modem evin girişinde ve CAT5 kablo ile bilgisayarınıza gidiyor ise, bilgisayarınızı modemin yanına taşıyınız. Modemin içinden kısa CAT5-6 kablo çıktı ise onunla test edebilir misiniz?

Modem kasanın hemen dibinde. 😀 bugün CAT5e vardı zaten elimde sonra gidip CAT 6 kestirdim taktım sonuç aynı.
Laptop mu masaüstü mü? Masaüstü ise Windows 7 kullandığını ve bilgisayarının yeni olmadığını düşünerek soruyorum, Ethernet için ayrı bir kontrolcün mü var yoksa anakarta mı takıyorsun?
Ethernet anakarta gömülü harici ethernet değil.

10 gün önce VDSL'e geçtim. Uzun bir CAT5 kablom var, onda sorun oldu. Aynı kablonun kısasını taktım sorun çözüldü bende.

CAT 5 takarsam 1000 Mbps alamam ki zaten CAT 5 100 Mbps desteklemiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı