Hız 400Mbps'da takılı kalıyor

PXL_20211117_212707132.jpg

Daha güçlü işlemci takarsam sorunum çözülür mü acaba? Core 2 Quad falan?
Yardım edecektir.

İşlemci değiştirmeden önce Windows yerine Linux ile deneyin bir de. Linux çok daha hafif ve donanımı çok daha iyi kullanıyor.

700 800 verse kafi fakat bu sonuçlar başka hız testlerinde çıkmıyor?
Her sunucunun size upload edebileceği kapasite yani o sunucuya olan download hızınız farklıdır. Mesela benim kendi hız testi sunucumda 8 Mbps upload hızına sahip olduğum için 8 Mbps download ve 100 Mbps download hızına sahip olduğum için 100 Mbps upload hızından fazla almanız imkansız.

O kadar önemli mi sizin için? Çoğu sunucundan 400megabit'den yüksek indirme yapamazsınız zaten sunucu hızı yeterli gelmez.

Yardım edecektir.

İşlemci değiştirmeden önce Windows yerine Linux ile deneyin bir de. Linux çok daha hafif ve donanımı çok daha iyi kullanıyor.

Her sunucunun size upload edebileceği kapasite yani o sunucuya olan download hızınız farklıdır. Mesela benim kendi hız testi sunucumda 8 Mbps upload hızına sahip olduğum için 8 Mbps download hızından fazla almanız imkansız.

O zaman nperf sitesinden aldığım değerler gerçek değerler? Ve Linux kullanmasını bilmiyorum.

O zaman nperf sitesinden aldığım değerler gerçek değerler? Ve Linux kullanmasını bilmiyorum.
Sorun işlemcimde mi şimdi tam olarak açıklarsak? @Disty

Nperf ile aldığınız değerler gerçek değerler. İşlemciniz 700-800 Mbps'ye kadar gelen veriyi yorumlamaya hızı yetiyor. Dosya indirmesi yaparken işlemci yüzünden daha yavaş hızlar alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı