Hız aşırtmak için 2133MHz bellek alıp risk alır mısınız?

Tolga Samet

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Fiyatlar uçmuşken Bilişimport'ta 350 TL'ye 2x8GB 2133MHz bellek buldum.
Alırsam eğer en az 3600'de kullanmak şartıyla overclock yapacağım. Tabii bu iş rulet gibi, ihtimaller üzerine oynuyoruz. Siz olsanız riske atar mısınız?

Fiyatlar uçmuşken Bilişimport'ta 350 TL'ye 2x8GB 2133MHz bellek buldum.
Alırsam eğer en az 3600'de kullanmak şartıyla overclock yapacağım. Tabii bu iş rulet gibi, ihtimaller üzerine oynuyoruz. Siz olsanız riske atar mısınız?
Bellekte soğutucu yok. Soğutucu alırsan bile o kadar fazla OC olma garantisi yok. Büyük ihtimalle 3000Mhz olur ama 3600MHz olması da zor gibi geliyor. Ben olsam almazdım.

Bir de bunu görünce aklıma geldi. Bizde maksimum 2400MHz destekli bir PC var ve 8GB 3000MHz RAM takılı. Acaba yanına bir 8 daha eklemek yerine 3000MHz olanı satıp bunu mu alsak? 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam soğutucusu bile yok, rulet değil bence bu direkt olmaz yani. Soğutucu al tak masrafı yapmak yerine, 2. el 400 TL civarına 3000MHz alıp çıkartmanız daha iyi olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı