Hız düşüklüğü

Karayip

Kilopat
Arkadaşlar geçen hafta binama gelen kabloda sorun olduğu için binadaki ev telefonları ve internetlerde erişim sorunu vardı. Türk Telekom arıza ekibi geldi. Yeni kablo çekti, yeni kutu taktı. Sorun çözüldü fakat şimdi hız sorunum var. İnternetim 16 Mbps fakat ben 7-8 Mbps alıyorum. Altyapının desteğine göre 15-16 almam lazım gördüğünüz gibi. Arıza kaydı oluşturmadan önce benim yapabileceğim bir şey var mı diye konu açmak istedim.

Kod:
  ADSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      0.807 Mbps        8.223 Mbps
    Actual Net Data Rate:      0.797 Mbps        8.191 Mbps
          Trellis Coding:         ON                ON
              SNR Margin:       19.6 dB           18.5 dB
            Actual Delay:          0 ms              0 ms
          Transmit Power:       12.1 dBm          19.4 dBm
           Receive Power:        4.7 dBm           4.7 dBm
              Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
       Total Attenuation:       12.9 dB           20.5 dB
Attainable Net Data Rate:      1.153 Mbps       15.476 Mbps

15'e kadar kapasite görünüyor, 8'e sabitlenmiş hızınız. Min. kopma ile 12'de kullanabilirsiniz. İşletmecinizi arayıp hızınızı paket hızınıza yükseltmelerini talep etmenizi tavsiye ederim.

15'e kadar kapasite görünüyor, 8'e sabitlenmiş hızınız. Min. kopma ile 12'de kullanabilirsiniz. İşletmecinizi arayıp hızınızı paket hızınıza yükseltmelerini talep etmenizi tavsiye ederim.
İnternet kesilmeden önce dediğiniz gibi 12 kullanıyordum.
Arkadaşlar müsait olmadığım için arayamadım. Mobil uygulama üzerinden şikayet oluşturdum. Dün ve bugün 2 defa modem kendini resetledi. İnternete erişimde sorun yaşadım. Ben de o sırada panik yapıp modemi fabrika ayarlarına sıfırladım. Hız sorununu halletmeye çalışıyor olabilirler mi? Modemi sıfırlamakla hata mı etmişimdir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı