Hız testi yüksek indirme hızı düşük

@Der Meister Evet. Hızım ortalama 7.15 Mbps çıktı.
Belirttiğim gibi yurtdışına hızınız limitlenmiş. O kadar kayıp normal değil. Şahsen TT hattım da böyle bir durum yaşamıyorum. Fakat bu sorunu yaşayan sadece siz değilsiniz. Turkcell/SOL harici farklı ISS aboneleri de şu birkaç gündür bu tarz sorunları sıkça yaşamakta.
Sizin yapabileceğiniz tek şey VPN/Proxy gibi araçlarla yurtdışı hız limitlemesini atlatmaya çalışmak olabilir. Bundan başka herhangi bir çözüm üretemezsiniz. Asıl geçerli çözümü gerçekleştirecek olan hizmet aldığınız ISS'dır.

Son olarak bu konuda bilgisiz üyelerin mesajlarını dikkate almamanızı tavsiye ederim. Gördüğüm kadarıyla alıyorsunuz.

Yeni gelişme oldu Fortnite güncelleme yaparken indirmem 10 MB/s oldu.
Bir indirme daha deneyeceğim geri dönüş yapacağım.
Bölgeniz istanbulsa ankara yapınız. Bazen steam serverlarında da sıkıntı olabiliyor. Her şeye rağmen düzelmediyse İSS'niz ile iletişime geçip derdinizi anlatın.
Turkcell'in müşteri hizmetleriyle konuştum.Teknik servis göndereceklerini söylediler göndermediler.
Belirttiğim gibi yurtdışına hızınız limitlenmiş. O kadar kayıp normal değil. Şahsen TT hattım da böyle bir durum yaşamıyorum. Fakat bu sorunu yaşayan sadece siz değilsiniz. Turkcell/SOL harici farklı ISS aboneleri de şu birkaç gündür bu tarz sorunları sıkça yaşamakta.

Sizin yapabileceğiniz tek şey VPN/Proxy gibi araçlarla yurtdışı hız limitlemesini atlatmaya çalışmak olabilir. Bundan başka herhangi bir çözüm üretemezsiniz. Asıl geçerli çözümü gerçekleştirecek olan hizmet aldığınız ISS'dır.

Son olarak bu konuda bilgisiz üyelerin mesajlarını dikkate almamanızı tavsiye ederim. Gördüğüm kadarıyla alıyorsunuz.
Önereceğiniz bir VPN var mı?
IDM üzerinden 600MB üstü dosya indirdim hızım yaklaşık 6-6.5 MB/s oldu.Ama internet tarayıcısı üzerinden indirdiğimde hız hala 600 kB/S'yi geçmiyor.

Son düzenleme:
İnternet Download Manager ile indirme yapın birde. Bazı siteler indirme hızlarını kısıtlıyorlar.
merhaba teşekkür ederim bu sayede biraz da olsa yükseldi burda gördüğünüz gibi kb ile indiriyordu şimdi 3-4mb indiriyor sn de.
hızım yavaş.png

merhaba teşekkür ederim bu sayede biraz da olsa yükseldi burda gördüğünüz gibi kb ile indiriyordu şimdi 3-4mb indiriyor sn de. Eki Görüntüle 539785
İndirmeniz normal şuan 3-4 arası alınır 35mbps'de. Hızınızı 8'e bölün çıkan sonuç saniye başına düşen indirmedir.

Geri
Yukarı