Hız testinde ping düşük ama oyunda yüksek çıkıyor

zıbab ivjj

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde hız testinde pingim 20 25 arasıydı ve oyunda da 25 ping alıyodum. Ama son zamanlarda internet hız testinde ping yine 20-25 olmasına rağmen oyunda pingim sabit 40. Nasıl çözebilirim?

Düzeltme: Altyapı vdsl2 santral mesafesi de 361m. Başta dediğim 25 ping eski binada idi. yeni taşındım burda böyle bir sıkıntı var.

Son düzenleme:
hız testinde anlık pingi ölçer, eğer cihazınızda outlook gibi yedekleme uygulamaları vs açıksa ya da telefon yedekleme yapıyorsa bu sebep olabilir. Diğer bir nedeni ise kablolardan ya da iç tesisattan kaynaklanabilir, modemin takılı olduğu prizi değiştirmenizi tavsiye ederim çünkü ben de aynı sorunu yaşamıştım meğersem prize yeteri kadar akım gelmediği için modem stabil çalışmıyormuş. Aynı zamanda dsl kablosunda da yama vs varsa ya da deformasyon bu da neden olabilir ani ping artışına.

hız testinde anlık pingi ölçer, eğer cihazınızda outlook gibi yedekleme uygulamaları vs açıksa ya da telefon yedekleme yapıyorsa bu sebep olabilir. Diğer bir nedeni ise kablolardan ya da iç tesisattan kaynaklanabilir, modemin takılı olduğu prizi değiştirmenizi tavsiye ederim çünkü ben de aynı sorunu yaşamıştım meğersem prize yeteri kadar akım gelmediği için modem stabil çalışmıyormuş. Aynı zamanda dsl kablosunda da yama vs varsa ya da deformasyon bu da neden olabilir ani ping artışına.
Ping ani artış olmuyo sadece stabil 40 ping oluyo ve herhangi bir yedekleme uygulaması yok telefon dahil. Piriz olayını deneyeceğim teşekkürler cevap için.

Ping ani artış olmuyor sadece stabil 40 ping oluyor ve herhangi bir yedekleme uygulaması yok telefon dahil. Priz olayını deneyeceğim teşekkürler cevap için.

Hız testinde ki ping en yakın sunucuya ulaştığınız süredir. Oynadığınız oyunun lokasyonu ISS'nin yönlendirmeleri birçok değişken pinge etki eder.

Hangi ISS'yi kullanıyorsun altyapın vdslmi fibermi bu sorunu hangi oyunda yaşıyorsun modem marka modeli nedir?

Arkadaşlar normalde hız testinde pingim 20 25 arasıydı ve oyunda da 25 ping alıyordum. Ama son zamanlarda internet hız testinde ping yine 20-25 olmasına rağmen oyunda pingim sabit 40. Nasıl çözebilirim?

Düzeltme: Altyapı VDSL2 santral mesafesi de 361m. Başta dediğim 25 ping eski binada idi. Yeni taşındım burada böyle bir sıkıntı var.

Taşındığınız yerle alakalıdır müşteri hizmetlerini arayın derim fakat 40ms için bir şey yapacaklarını sanmıyorum VDSL zaten normal.

Geri
Yukarı