Hızlı render alma programı önerisi

TechDelisi

Decapat
Daha fazla  
Sony Vegas 13 kullanıyorum. 3060 Ti ve 5600X 32 GB RAM ile 10 dakikalık bir videoya hiçbir işlem yapmadan sesi kaldırıp tekrar render aldığımda 12 dk sürüyor. Aynı işlevi aynı seçenekleri seçecek, i5 4210U 820M 8 GB RAM ile aldığımda 25 dakika sürüyor. 2. sistemdeki hıza bakarak 1. sistemde bir sorun var gibi görünüyor. Vegas'ta aktive etmem gereken bir olay mı var yoksa daha hızlı render atan bir program önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sony Vegas 13 kullanıyorum. 3060 Ti ve 5600X 32 GB RAM ile 10 dakikalık bir videoya hiçbir işlem yapmadan sesi kaldırıp tekrar render aldığımda 12 dk sürüyor. Aynı işlevi aynı seçenekleri seçecek, i5 4210U 820M 8 GB RAM ile aldığımda 25 dakika sürüyor. 2. sistemdeki hıza bakarak 1. sistemde bir sorun var gibi görünüyor. Vegas'ta aktive etmem gereken bir olay mı var yoksa daha hızlı render atan bir program önerir misiniz?
Adobe Premiere ile GPU render alabilirsin, ben kullandığım zamanlar r5 3600'ün 14 dakikada aldığı renderı 2060 4 dakikada alıyordu. Belki vegasta da vardır böyle bir özellik ama o konuda bir bilgim yok.

Adobe Premiere ile GPU render alabilirsin, ben kullandığım zamanlar R5 3600'ün 14 dakikada aldığı renderı 2060 4 dakikada alıyordu. Belki Vegas'ta da vardır böyle bir özellik ama o konuda bir bilgim yok.

Merak ettiğim kısımda o Vegas'ta ayar mı yapmam gerekiyorda bu kadar uzun sürdü 1080p video.
Codec nedir? CUDA ile Render'ı aktif ettiniz mi?
Dediğiniz ayarın nerede olduğunu öğrenmek için açtım konuyu. Codec nedir demişsiniz cevabı bilmiyorum.🙃

Merak ettiğim kısımda o Vegas'ta ayar mı yapmam gerekiyorda bu kadar uzun sürdü 1080p video.

Dediğiniz ayarın nerede olduğunu öğrenmek için açtım konuyu. Codec nedir demişsiniz cevabı bilmiyorum.🙃

Bu videodan bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CUDA ile render konusuna değinilmemiş. Ayrıca sanırım bu sürüm daha yeni bendeki sürüm eski ve lisanslı zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı