Hızlı saç uzatmak için tavsiyeler

Moon64

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Journalist
Normalde saçlarım dalgalı ve kabarıktır. Yaklaşık 4-5 aydır berbere gitmedim sadece favorileri ve enseyi düzeltiyorum. Daha önce bu kadar uzatmamıştım saçımı ama daha hızlı uzamasını istiyorum çünkü her geçen gün saçım daha çok kabarıyor. Sabahları kalktığımda saçımın tepesi piramit gibi havaya kalkmış oluyor. Bu yüzden daha hızlı saçımı uzatmak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Veya kabarık saçı daha düz yapabilmek için önerileriniz var mı?

Piramit gibi olmasının sebebi yastıktan kaynaklı birşey bu her yastıkta vardır. Sabah kalktığın zaman soğuk su ile kafanı taramanı , sık sık duşa girmeni ve havlu yerine pamuklu kullanmadığın bir t-shirt kullanmanı tavsiye ederim. Saçını sıcaktan uzak tutmanı yani saç kurutma makinesi gibi şeyleri sadece uçlarda kullanmanı köklere sıcak yansıtmamanı ve bukle istiyor isen saçını duştan sonra taramaman lazım. Haftada 1 keratin sürer isen de saçının sağlıklı olmasını sağlar. Saçını hızlı uzatmaz ama bu yazdığım şeyleri yapar isen sağlıklı uzar. Birde 1-2 ayda gidip kırıklarını aldır.

Piramit gibi olmasının sebebi yastıktan kaynaklı birşey bu her yastıkta vardır. Sabah kalktığın zaman soğuk su ile kafanı taramanı , sık sık duşa girmeni ve havlu yerine pamuklu kullanmadığın bir t-shirt kullanmanı tavsiye ederim. Saçını sıcaktan uzak tutmanı yani saç kurutma makinesi gibi şeyleri sadece uçlarda kullanmanı köklere sıcak yansıtmamanı ve bukle istiyor isen saçını duştan sonra taramaman lazım. Haftada 1 keratin sürer isen de saçının sağlıklı olmasını sağlar. Saçını hızlı uzatmaz ama bu yazdığım şeyleri yapar isen sağlıklı uzar. Birde 1-2 ayda gidip kırıklarını aldır.
Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim. Özellikle keratini hiç akıl etmemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı