Hızlı Zoom nasıl yapılıyor?

Onur Polat

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hızlı Zoom nasıl yapılıyor bilen var mı? DaVinci Resolve kullanıyorum. Ama ne kadar araştırdıysam araştırayım bir türlü hızlı Zoom'u bulamadım. Amacım şu bir video içinde birden fazla Zoom yapacağım 2 kişinin suratına. Biri konuşurken birinin suratına diğeri konuşurken diğerinin suratına Zoom yapacağım. Ama bir türlü bulamadım bunu hızlı yapmayı. Yani Zoom yapıyorum ama yavaş yavaş Zoom giriyor sonra dedim noktalar arasındaki boşluğu kısaltırsam hızlı geçer tamam ilk Zoom'u tamamladım ama mesela ilk birine Zoom yaptım sonraki kişinin suratına Zoom yapmak için nokta koyuyorum ve Zoom yapıyorum bu sefer de diğer kişinin suratına ilk Zoom'un konumundan yavaş yavaş ilerliyor. Nasıl çözerim böyle funny moments tarzı bir montaj yapıyorum ama hızlı Zoom'u hızlı kırpmada denebilir nasıl yapılıyor öğrenmeye çalışıyorum yardımcı olabilecek biri var mı?

Zom attığın aralıkta keyframe'lerin arasını istediğin zaman aralığına çekerek halledebilirsin diye düşünüyorum. Ben adobe kullanıcısıyım hiç merak edip kullandığın programa bakmadım ama mantık işleyiş aynıdır diye düşünüyorum.

Zom attığın aralıkta Keyframe'lerin arasını istediğin zaman aralığına çekerek halledebilirsin diye düşünüyorum. Ben Adobe kullanıcısıyım hiç merak edip kullandığın programa bakmadım ama mantık işleyiş aynıdır diye düşünüyorum.

Videonun ilk kısmı için doğru söylüyorsun. Mesela ilk Zoom'u yaparken keyframelerin aralığını minimum yapınca anında Zoom atıyor. Ama sonraki kişinin suratına keyframe atınca yavaş yavaş ilerliyor. Görsel atıyorum dur daha iyi anlaşılır.
1708727293111.png

Videonun ilk kısmı için doğru söylüyorsun. Mesela ilk Zoom'u yaparken keyframelerin aralığını minimum yapınca anında Zoom atıyor. Ama sonraki kişinin suratına keyframe atınca yavaş yavaş ilerliyor. Görsel atıyorum dur daha iyi anlaşılır.
1708727293111.png

Anladın mı bakilk Zoom'da keyframeleri minimum yaptığım için anında Zoom oldu ama 2. Zoom için keyframe ekleyince yavaş yavaş gidiyor.

Böyle yaptım hallettim galiba yine de sağ ol.

Dosya Ekleri

• 1708727506027.png
    1708727506027.png
    69,6 KB · Görüntüleme: 3
Soldaki ilk keyframe hızlı geçer çünkü direk yüze çekiyorsun scala'yı. Sağdaki ikinci keyframe'de birinci attığın noktadan yavaşça oraya gelir. Bunun için bu geçiş yapmak istediğin yerlerden videoyu kesip parça parça işlemen gerekiyor. Sen parçalamadan işlem yapıyorsun anladığım kadarıyla.

Soldaki ilk keyframe hızlı geçer çünkü direk yüze çekiyorsun Scala'yı. Sağdaki ikinci Keyframe'de birinci attığın noktadan yavaşça oraya gelir. Bunun için bu geçiş yapmak istediğin yerlerden videoyu kesip parça parça işlemen gerekiyor. Sen parçalamadan işlem yapıyorsun anladığım kadarıyla.

Hallettim bu 2. Zoom'un 1.keyframesine ilk Zoom'un son sahnesindeki Zoom sahnesini koydum 2.Zoom'un 2.keyframesine istediğim Zoom'u ekleyip birleştirdim 2.Zoom'un keyframelerini hallettim tamamen sağ ol yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı