Hizmet Ana Bilgisayarı Aşırı RAM Kullanıyor

Bluecat42

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamünaleyküm arkadaşlar,
Konu başlığından da anlaşılacağı üzere bilgisayarımda 1 haftadır anlık donmalar oluyordu, ebebini araştırdığımda ise görev yöneticisinden hizmet ana yerel sistemi denen program yüzünden olduğunu anladım ama ne yaptıysam bunu bir türlü düzeltemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim
  • Windows 10 Pro Orijinal Lisanslı.
  • ASUS B150M PRO GAMING Auro Anakart.
  • Intel(R) Core(TM) i3 6100 CPU.
  • 16 GB 2400MHz DDR4 RAM.
  • MSI NVIDIA GTX GeForce 750 Ti Ekran Kartı.
  • FSP Hyper 500W Power Supply.
  • Samsung 750 EVO 120GB SSD.
resim_2021-04-09_124138.png

O
Yeni bir güncelleme var mı hiç?
Kızgın.

Kızgın atan arkadaş ne gibi sorunların var da sorduğum soruya kızgın atıyorsun?

Kardeşim teşekkür ederim. Yeni güncellemeleri alınca sorunum şu an için çözüldü gibi. 1 saattir bakıyorum ve herhangi bir RAM dalgası oluşmadı. Eğer geceye kadar da olmazsa çözüldü olarak işaretlerim.

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere bilgisayarımda 1 haftadır anlık donmalar oluyordu, ebebini araştırdığımda ise görev yöneticisinden hizmet ana yerel sistemi denen program yüzünden olduğunu anladım ama ne yaptıysam bunu bir türlü düzeltemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim
  • Windows 10 Pro Orijinal Lisanslı.
  • ASUS B150M PRO GAMING Auro Anakart.
  • Intel(R) Core(TM) i3 6100 CPU.
  • MSI NVIDIA GTX GeForce 750 Ti Ekran Kartı.
Eki Görüntüle 965716
Hocam 7 GB ram kullanıyor bu ne?

Kardeşim teşekkür ederim. Yeni güncellemeleri alınca sorunum şu an için çözüldü gibi. 1 saattir bakıyorum ve herhangi bir RAM dalgası oluşmadı. Eğer geceye kadar da olmazsa çözüldü olarak işaretlerim.
Bende de 20H2 güncellemesinden sonra olmuştu bu sonra anında güncelleme getirip düzeltmişlerdi

Bende de 20H2 güncellemesinden sonra olmuştu bu sonra anında güncelleme getirip düzeltmişlerdi.

Aynen hocam herhalde güncellemeden kaynaklıymış.

Hocam 7 GB RAM kullanıyor bu ne?

Hiç sormayın hocam CS:GO'da çok büyük eziyet verdi bana anlık drop girip duruyordu, allaha şükür şu an için bir sıkıntı yok umarım bir daha olmaz.

Sistemim.
  • Windows 10 Pro orijinal lisanslı.
  • ASUS B150M PRO GAMING auro anakart.
  • Intel(r) Core(tm) i3 6100 CPU.
  • MSI NVIDIA GTX GeForce 750 Ti ekran kartı.
Eki Görüntüle 965716

Dipnot: Arkadaşlar sorunum yeni güncellemeleri alarak çözüldü yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı