Hizmetler Ve Denetleyici Uygulaması Yüksek CPU Kullanımı

HoneyBadger

Kilopat
Sürekli %20-%30 CPU kullanan bu uygulama yüzünden herhangi bir oyun ya da program çalıştırdığımda CPU kullanımı %100 oluyor. Virüs müdür yoksa Windows 10'un bana bir cezası mıdır? Bir çözümü var mıdır?
Uzun uğraşlar sonunda sorunu çözdüm. Malwarebytes'ı yüklediğimden beri bu sorun vardı öncelikle onu sildim. Uygulamanın %30lara çıkan CPU kullanımı %10'un altına kadar geriledi. Ama ara ara da yükselmeye devam etti. Daha sonra da temiz önyükleme yaparak eleme yöntemiyle hizmetlerde sorunluları buldum ve ayıkladım şu an bir sıkıntı gözükmüyor ve CPU kullanımı birkaç uygulama ve antivirus açıkken %5-%10 arasinda gidip geliyor.

Son düzenleme:
Konuyu uykusundan uyandırıyorum. Sorun bende de baş gösterdi. Şu an için sürekli gereksiz elektrik tüketmesini güç modunu güç tasarrufuna çekerek değerleri %4 civarında. Geçen günlerde bir uygulamayı kaldırırken göremediğim bir istem sonucu bilgisayarıma Avast ve McAfee kuruldu. Onlardan kaynaklandığını düşünüyorum. Avast ve McAfee uygulamalarını kaldırdım ancak bir virüsten şüpheleniyorum açıkçası. Yüksek performans modunda sürekli hizmetler ve denetleyici uygulaması %20 CPU tüketiyor. Windows Defender ile tam tarama yaptım, virüs bulmadı.

Bu sorununu nasıl çözerim?

Yeni konular

Geri
Yukarı