Hnagi MacBook tercih edilmeli?

ImOP

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben lisede bir bilişim öğrencisiyim bilişim derslerimizde yazılım ve çizim var. Çizim programı olarak şu an da Fusion 360 kullanıyoruz şu an kullandığım bilgisayarım hiç iyi bir performans vermiyor ben de MacBook almaya karar verdim şu an aklımda MacBook Pro M.2 var ama tam emin olamadım sizce MacBook Pro M.2 benim için mantıklı bir seçim olur mu? Yoksa farklı modellere mi yönelmem gerekir?

Pozitif Teknoloji'de şu anda M3 MacBook Pro'da güzel bir kampanya var. (54bin TL) değerlendirilebilir.

Eğitim indirimiyle 2 hafta önce aldım 16-512 versiyonunu gayet memnunum. İyi ki almışım.

Peki bir şey soracağım pozitif teknolojiye baktığımda iki tane 54 bin TL'ye MacBook gördüm ikisi de M3 ama tek farkları biri 8 GB RAM AirPods 2. nesil hediyeli biri 16 GB RAM hediyesi yok bana 16 GB RAM olan daha mantıklı geldi direkt bakıp bana şunu kesinlikle kaçırma gibisinden link atma şansınız var mıdır?

Peki bir şey soracağım pozitif teknolojiye baktığımda iki tane 54 bin TL'ye MacBook gördüm ikisi de M3 ama tek farkları biri 8 GB RAM AirPods 2. nesil hediyeli biri 16 GB RAM hediyesi yok bana 16 GB RAM olan daha mantıklı geldi direkt bakıp bana şunu kesinlikle kaçırma gibisinden link atma şansınız var mıdır?
Kulaklık her zaman alınabilir ama MacBook'larda RAM sonradan yükseltilmez. O yüzden yüksek RAM'li olanı tercih etmeni tavsiye ederim. Yani şu;

Eğitim indirimiyle 2 hafta önce aldım 16-512 versiyonunu gayet memnunum. İyi ki almışım.
Güle güle kullan. :) Çok iyi tercih yapmışsın.

Kulaklık her zaman alınabilir ama MacBook'larda RAM sonradan yükseltilmez. O yüzden yüksek RAM'li olanı tercih etmeni tavsiye ederim. Yani şu;

Güle güle kullan. :) çok iyi tercih yapmışsın.

Hocam doğru söylüyor, kulaklığı ilerleyen zamanlarda da alabilirsin fakat RAM yükseltemezsin.
Teşekkür ederim bu arada iyi dileklerin için.

Hocam doğru söylüyor, kulaklığı ilerleyen zamanlarda da alabilirsin fakat RAM yükseltemezsin.
Teşekkür ederim bu arada iyi dileklerin için.

Güle güle kullan. :) çok iyi tercih yapmışsın.

En yakın sürede Kağıthane'de bulunan mağazalarına öğrenci belgemle gideceğim öyle oluyordur herhalde mağazaya gidip öğrenci belgesi ile almak sipariş edip gelmesi falan sıkıntı olmasın hem mağazada daha iyi olur inşallah öğrenci kampanyası da o şekilde mağazaya öğrenci belgesi ile giderek geçerlidir.

En yakın sürede Kağıthane'de bulunan mağazalarına öğrenci belgemle gideceğim öyle oluyordur herhalde mağazaya gidip öğrenci belgesi ile almak sipariş edip gelmesi falan sıkıntı olmasın hem mağazada daha iyi olur inşallah öğrenci kampanyası da o şekilde mağazaya öğrenci belgesi ile giderek geçerlidir.
Yok yok sipariş verdiğinde de sıkıntı olmuyor merak etme. 1-2 gün içinde de geliyor PT iyi çalışır. Yani tabi gideyim direkt elden alayım beklemeyeyim dersen o da olur senin tercihin ama şart değil bilgin olsun. :)

Çok iyi makine ve çok uzun yıllar seni götürecek. Şimdiden güle güle kullan eğer alırsan.

Yok yok sipariş verdiğinde de sıkıntı olmuyor merak etme. 1-2 gün içinde de geliyor pt iyi çalışır. Yani tabii gideyim direkt elden alayım beklemeyeyim dersen o da olur senin tercihin ama şart değil bilgin olsun. :)

Çok iyi makine ve çok uzun yıllar seni götürecek. Şimdiden güle güle kullan eğer alırsan.

Çok teşekkür ederim gidip alma konusunda ısrarcı olmamın sebebi hem görmek hem gezmiş olurum 😃😃 inşallah öğrenci belgesini mağazaya götürdüğüm zaman da kampanya geçerli oluyordur yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim iyi sosyaller.

Geri
Yukarı