Sürprizbozan Hobbit 3 İçin Spoiler İstiyorum

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Spoiler seven birisiyim. Aklımda birkaç soru var.
  • Gandalf nasıl kurtulacak?
  • Boz Radagast Yüzüklerin Efendisi serisinde yoktu. Öldü mü? Nasıl öldü?

Tahminimce Gandalf'ı kurtarırken ölecek diye tahmin ediyorum.

Bu soruları kitabı okuyan arkadaşlara yöneltiyorum. :)

Sormadığım ama Hobbit 3 hakkında bildiğiniz her şeyi yazabilirsiniz. :)

Kitabı okuyalı 1 sene oluyor ama kitapta Gandalf'ın Dol-Guldur'da ki yaşadıkları böyle ayrıntılı değildi sanırım, yani Gandalf'a ne olacağının cevabı Peter Jackson'da saklı :D

Kitabı okuyalı 1 sene oluyor ama kitapta Gandalf'ın Dol-Guldur'da ki yaşadıkları böyle ayrıntılı değildi sanırım, yani Gandalf'a ne olacağının cevabı Peter Jackson'da saklı :D

Genelde kitapta ayrıntılıdır. Bilmediklerimizi görürüz. En azından Harry Potter serisinde öyleydi. Peter Jackson bunu yıktı anlaşılan.

Genelde kitapta ayrıntılıdır. Bilmediklerimizi görürüz. En azından Harry Potter serisinde öyleydi. Peter Jackson bunu yıktı anlaşılan.
Her yönüyle farklı bir yönetmen zaten. Bunuda her yönettiği filminde en az 1 sahnede rol almasından anlayabiliriz :D

Filmde kitapla çelişen, kitapta olmayan pek çok sahne vardı aslında.

1. Gandalf, aynı Saruman ve Radagast gibi bir Maia. Tanrılar tarafından, Orta Dünya'nın hür halklarını Sauron'a karşı birleştirmek için gönderilmiş bir nevi elçi. Ancak Arda (Orta Dünya) mitolojisine göre Gandalf'ın veya Saruman'ın doğrudan Sauron ile savaşması yasak. Bu yüzden Dol-Guldur sahnesi ve sonrasında olabilecekleri kitaptan açıklamak pek mümkün değil.

2. Hayır, Boz Radagast ölmedi. Ancak kendisi içi biçilen rol, Saruman ve Gandalf'ınkinden farklı olduğu için Yüzük Savaşı'nda pek ön planda değildi.

Ancak ortada Peter Jackson gibi bir ekol olduğu için farklılıkların olumsuz yönde olduğu pek söylenemez. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı