Hobi Önerisi

Python, zaten programlama pek de öğrenilecek bir şey değil konu Raspberry Pi olduğunda. Yeterince tutorial mevcut, verileri değiştirerek kendiniz keşfedebilirsiniz, ve inanın çok keyifli oluyor.

Raspberry Pi 2 ile başlayın derim. Amacınız ne, ne yapmak istiyorsunuz? Bir Portable oyun konsolu mu, yoksa Media Center mı? Yoksa GPIO'lardan yararlandığınız basit elektronik projeleri mi?

Raspberry Pi 2 - 1 GB (Yeni Versiyon) - İngiltere | Raspberry Pi Modelleri | Raspberry Pi - Satın Al
Raspberry Pi 2 Süper Başlangıç Seti | Raspberry Pi Setleri | Robotistan - Satın Al

Oyun konsolu derken Raspberry Pi ile hangi oyunları çalıştırabilirimki ?

PlayStation 1, Nintendo 64, SNES, Mega Drive gibi eski nesil çoğu oyun konsolunu emule edebilirsiniz. Ben şahsen bir konsol yapmayı planlıyorum, maddi durum iyileştiğinde. 3D çizimlerini tamamladım. CNC kesime vermeyi düşünüyorum. Sonra da birleştirip oynamayı. :D

PlayStation 1, Nintendo 64, SNES, Mega Drive gibi eski nesil çoğu oyun konsolunu emule edebilirsiniz. Ben şahsen bir konsol yapmayı planlıyorum, maddi durum iyileştiğinde. 3D çizimlerini tamamladım. CNC kesime vermeyi düşünüyorum. Sonra da birleştirip oynamayı. :D

Peki bunu nasıl bir el konsolu haline getirebilirim ?

Ben Heck'in tutorial'ları var. Ekran kiti, Powerbank denen taşınabilir bataryalardan, ve de bir Joystick içinden üretebilirsiniz. Tabi kasayı tasarlayıp bastırmanız gerekiyor.

-Sabah ve akşam koşuları.
-Vücut Geliştirme.
-Kitap Okuma
-Derslere düzenli çalışma.
-Arkadaşlarla gezme olabilir(Sinema, mangal, deniz)
-Müzik enstrümanı.
Bu sıraladıklarım ailenin gelir durumuna göre değişir. En çok kendini geliştirmeni öneririm. Hepsinden önce özgüven ! Mevlana Celaleddin Rumi, Edip Ahmet Yükneki, Hacı Bektaşi Veli, Aşık Veysel gibi eski Osmanlı terbiyesini, edebini, kültürünü, insanı insan yapan değerleri aşılayan tasavvuf şairlerinin kitaplarını okumanı öneririm.

Model araba koleksiyonu yapabilirsin, benim gibi. (y)
20150310_193341.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı