Hoca beni disipline verecekmiş

prof_efe

Decapat
7.sınıfım. Dün okulda bir olay oldu. Teneffüste tek kale maç yapıyoruz. 1 kale dolu 1 kale boştu. Gittik boş kaleyi aldık. Sonra 5.sınıf çıkar mısınız? Maç yapıyoruz dedi. Hayır dedik kale bizim. Bedende misiniz? Dedi. Bizde hayır dedik. O zaman çıkın çünkü bizim beden dedi. Bizde şu an teneffüsteyiz bedende oynarsınız dedik. Oda hayır, hocayı çağırırım bizim beden dedi. Bir çocukta maç yaparken çıkın diyor bende teneffüsteyiz diyorum sonrada ama beden diyor öylece atıştık biraz. Arkasından da beyinsiz ya dedim. Neyse karşım da zeynep hocayı bekliyorum onu çağırırım dedi diye anlamıştım. Kaleyi aldık topla koşuyorum birini tuttum yanlışlıkla, geçtim sonra her neyse. Sonra nefer hoca geldi bir şeyler diyor anlamıyorum. Sonra yanlışlıkla birini tuttuğum geldi hocayı mı tuttum lan yoksa dedim. Sonra hocaya anlamadım dedim. Sonra oğlum bana niye küfür ediyorsun dedi. Hocam ben size küfür etmedim ki. Sonra durumu anlatmaya çalıştım. Çocuğa dönüp ne dedi oğlum bu? Dedi. Çocukta s ile başlayan bir küfür etti dedi. Arkadaşlarım şaşkınlıkla izliyor. Sonra giderken dönüp aileni çağırayım mı olum dedi? Ailenizi çağırtmayın bana dedi. Sonra bugün de babamın nerede çalıştığını sordu bende cevap verdim gelir o zaman çağırdığımda dedi. Sonra aramış annem ile babamı. Anneme zaten laf anlatamıyorum. Babama belki anlatabilirim diye düşünüyorum çünkü babamla arkadaş gibiyiz. Disipline vereceğini söylemiş. Elinde delil, kanıt vs. yokken oluyor mu bilmiyorum. Korkmuyorum yapmadığım şey için. Kalbimin en hassas noktasına dokunuldu(iftira yemek). Sinirden elim ayağım titriyor. Yarın sınıf hocamızla konuşayım diyorum. Zaten kafam almıyor öğretmenlerle aramda hiçbir kötü şey yok, hiçbir olayın içinde değilim. Sonra gideyim de nefer hocaya küfür edeyim rahatlayayım. Bu adam bunu düşünemiyor mu abi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Delil olmadan sonuç olmaz. Şahitler ve varsa delil gerekir. Disipline verilmek sorun değil, sonuçta savunma istenir ve kurul kararını verir. Çıkan karara da itiraz edilebilir. Eğer yaptığınızdan eminseniz ve sizi destekleyen şahitleriniz varsa hiç korkmayın.

Ben lisede kopya yüzünden çok sinirli bir hocayla kavga ettim sonra seni disipline vereceğim bitiricem seni dedi bir sürü küfür hakaret etti tartıştık sonuç disipline vermedi genelde böyle oluyor çok büyük kabahat işlemezsen o yüzden boşuna telaşlanmışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı