Hocalar bana insanmışım gibi davranmıyor

QuaJiHuan

Picopat
Katılım
16 Eylül 2020
Mesajlar
217
@Pronsuk iyi geceler dilerim size yaşattıkları sorunlar okuyunca çok üzüldüm.

Öncelikle hastaneye gidip doktordan, bu yaşadıklarınızı anlatıp öğretmenin yaptığı yıpratma hareketlerini anlatın ve elinize bir rapor alın.

İlçe eğitim müdürlüğüne gidip bu rapor ile şikayet dilekçesi verip takip numarası alınız, ve acil olduğunu ve sonuç beklediğinizi söyleyiniz.

Öğretmen gereken uyarıyı alıp ona kendine dikkat etmesi gerektiğini anlayacaktır, eğer ki daha çok sorun çıkarmaya başlar ise bu sefer seni savcılığa şikayet etmeye gideceğim, ve gerekirse sivil toplum kuruluşlarına adını yerini söyleyip gerekli tepkiyi vermeleri için başvuracağım gibi sert bir şekilde karşılık verirseniz o öğretmen ayağını denk alır.

Örnek 20 sene önce ilk okulda sınıf arkadaşımda hastalık vardı deri ve kafasında, sınıftaki öğrencilerin velileri el birliği yapıp öğretmenle çocuğu bezdirmeye çalıştılar. Ben aileme durumu anlattığımda çocuğa yardım ettik.

Ailecek tek savunan ben olunca beni de aynı taktik ile yıpratmaya çalıştılar, sonra ben üst üste şikayet edince biraz da olsa yaptıklarını azalttılar ama görünürde, fırsat kollayıp daha beterini yapmak için beklediler.

İlerleyen zamanlarda tuzak kurup arkadaşıma ve bana olmayacak şeyler söyleyip sinir ettiler, ama ben sakin kalıp öğretmene dedim ki, yaşını başını almış adamsın çocukların var aynı yaptığın pislikleri senin çocukların yaşasa nasıl mücadele edeceksin ne hissedersin bu konuda dedim.

Tabii öğretmen anlamadı empatisi sıfır baktım bana bağırıp vurmaya çalışıyor. Bende onun oturduğu sandalyeyi alıp kafasına vurdum, kalem alıp böbreklerine doğru sapladım ve dedim bir daha benimle ve o çocukla uğraşırsan senin eve son gidişin olur bir daha sabahı göremezsin dedim ve sınıftan çıktım.

Tabii beni bir heyet ziyaret edip yaptıklarım için sorumlu tutup okuldan atmaya kalktılar. Bende önceden daha bunlar gerçekleşmeden hastaneye gidip, darp raporu alıp sonrası psikolog hekime gidip anlatıp gerekli raporları alıp hemen savcıya şikayette bulundum.

Bu belgeleri kurula sunup, eğer ki o öğretmenin ve velililerin yaptıklarına göz yumarsanız sizi mahkemelerde süründürüp rezil ederim dedim ve kurul daha karar vermeden beni rahat bıraktı ve arkadaşımla ben bir daha sorun yaşamadık mezun olduğumuz zamana kadar.
 

Xredstyle

Decipat
Katılım
4 Temmuz 2019
Mesajlar
1.281
Çözümler
3
Merhabalar evet öncelikle büyük ihtimalle bu yazıya kimse cevap vermeyecek ama yine de şansımı bir denemek istedim. En azından okuyan olursa diye söyleyeyim bu bayağı uzun olacak çünkü biraz da olsa içimde biriken bazı şeyleri buraya yansıttım. Bunun için gerçekten üzgünüm ama içimde biriken bu sıkıntıyı başka nasıl atabilirdim bilmiyorum. Ben Anadolu lisesine giden bir 10. sınıf öğrencisiyim. Özel öğrenme güçlüğü ve dikkat dağınıklığı sebebi ile kaynaştırma öğrencisi olarak okuyorum. Ama kaynaştırma öğrencisi olduğum için hocaların bana takındıkları tavır gerçekten mental olarak bana zararlar veriyor. Mesela şu anda herhangi bir sınıf grubunda bulunmuyorum ve canlı derslerde Zoom üzerinden yapıldığı için şu anda hiçbir şekilde derslere giremiyorum. Bu durumu anlatmak için sınıf hocasını bizzat aramama rağmen sanki beni başından savmak istiyormuş gibi konuşması ve beni bir sınıf grubuna eklemek iki dakikada yapabileceği bir şey olmasına rağmen 2. dönem ben seni ararım hallederiz canım deyip 2. dönem başladığı zaman hiçbir şekilde bana geri dönüş yapmaması beni gerçekten aşırı derecede üzdü ve strese soktu. Okulda olan bitenden gram haberim yok sınıfta kalırım diye çok korkuyorum çünkü 9. sınıftayken ortalamam 50'nin altıydı ve ben telafi sınavlarına da bazı özel sebebler yüzünden girememiştim. Hala da giremedim ve eğer sınıfta kalırsam 9. sınıftaki ortalamamda 50 altı olduğu için okulda 2 defa kalmış olarak sayılıp okuldan atılacağım diye çok korkuyorum.

:( hocalar da bana hiç yardımcı olmuyor aksine köstek oluyorlar gerçekten sırf kaynaştırma öğrencisiyim diye neden bana zihinsel engelliymişim gibi davranıyorlar benim zihinsel olarak bir sorunum yok gayet de sizin gibi normal bir insanım, sadece dersleri anlamada sizlere göre biraz daha sıkıntı çekiyorum ve dikkat dağınıklığım var ki sırf böyle küçük sorunlarım var diye sanki gelecek için planlarım yokmuş gibi dersleri okulu umursamayacakmışım gibi ve bana gerizekalıymışım gibi davranıp beni zihinsel olarak daha da çok zora sokmak gibi bir hakları olduğunu gram dahi düşünmüyorum. Uğradığım bu berbat muamele yüzünden içimde liseyi bitiremeyeceğim korkusu oluştu gerçekten ne yapıcağımı bilmiyorum sadece neden insanlar neden bu kadar kötü ki anlayamıyorum...

Ya bu hocalara aşırı yetki vermemek lazım, benim de var böyle "gıcık" diyebileceğim öğretmenlerim. Üzüldüm adına.
 

Yusuf Erens

Femtopat
Katılım
7 Ocak 2021
Mesajlar
72
Merhabalar evet öncelikle büyük ihtimalle bu yazıya kimse cevap vermeyecek ama yine de şansımı bir denemek istedim. en azından okuyan olursa diye söyleyeyim bu bayağı uzun olacak çünkü biraz da olsa içimde biriken bazı şeyleri buraya yansıttım. bunun için gerçekten üzgünüm ama içimde biriken bu sıkıntıyı başka nasıl atabilirdim bilmiyorum. Ben Anadolu lisesine giden bir 10. sınıf öğrencisiyim. Özel öğrenme güçlüğü ve dikkat dağınıklığı sebebi ile kaynaştırma öğrencisi olarak okuyorum. Ama kaynaştırma öğrencisi olduğum için hocaların bana takındıkları tavır gerçekten mental olarak bana zararlar veriyor. Mesela şu anda herhangi bir sınıf grubunda bulunmuyorum ve canlı derslerde Zoom üzerinden yapıldığı için şu anda hiçbir şekilde derslere giremiyorum. Bu durumu anlatmak için sınıf hocasını bizzat aramama rağmen sanki beni başından savmak istiyormuş gibi konuşması ve beni bir sınıf grubuna eklemek iki dakikada yapabileceği bir şey olmasına rağmen 2. dönem ben seni ararım hallederiz canım deyip 2. dönem başladığı zaman hiçbir şekilde bana geri dönüş yapmaması beni gerçekten aşırı derecede üzdü ve strese soktu. Okulda olan bitenden gram haberim yok sınıfta kalırım diye çok korkuyorum çünkü 9. sınıftayken ortalamam 50'nin altıydı ve ben telafi sınavlarına da bazı özel sebebler yüzünden girememiştim. Hala da giremedim ve eğer sınıfta kalırsam 9. sınıftaki ortalamamda 50 altı olduğu için okulda 2 defa kalmış olarak sayılıp okuldan atılacağım diye çok korkuyorum.

:( Hocalar da bana hiç yardımcı olmuyor aksine köstek oluyorlar gerçekten sırf kaynaştırma öğrencisiyim diye neden bana zihinsel engelliymişim gibi davranıyorlar benim zihinsel olarak bir sorunum yok gayet de sizin gibi normal bir insanım, sadece dersleri anlamada sizlere göre biraz daha sıkıntı çekiyorum ve dikkat dağınıklığım var ki sırf böyle küçük sorunlarım var diye sanki gelecek için planlarım yokmuş gibi dersleri okulu umursamayacakmışım gibi ve bana gerizekalıymışım gibi davranıp beni zihinsel olarak daha da çok zora sokmak gibi bir hakları olduğunu gram dahi düşünmüyorum. Uğradığım bu berbat muamele yüzünden içimde liseyi bitiremeyeceğim korkusu oluştu gerçekten ne yapıcağımı bilmiyorum sadece neden insanlar neden bu kadar kötü ki anlayamıyorum...
Bence onları haklı çıkartma , çok çalışıp onları şaşırt bence , derslere katılamıyorsan kesinlikle ailene söylemelisin yardımcı olmalılar
 
Yukarı