Höparlörde müzik dinlerken komşu deli ediyor

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Höparlörümde müzik açıyorum ve özellikle dikkat ediyorum saatlere ki *gereksiz* rahatsızlık vermeyeyim ama artık sabrım sınanıyor kalkıp 8kw amfi ve subwoofer alıp duvara vurma seslerini kesicem... Adama veya kadına bak sadece yan komşu *yan bina* 12:00-18:00 saatleri haricinde müzik açmıyorum istesem de açamam bazen günlerce açmıyorum işim gücüm oluyor ama bu komşu müzik duyunca duvara vurmaya başlıyor... Kendilerinden nasıl kurtulurum? müziği dinleme gibi bir hakkım var bildiğim kadarı ile ve bunlar şikayet falan ederse ne edebilirim? Ağızlarına tıkamak istiyorum lafı.
Ses sistemi : 200w 2+1 max volume %20 zaten daha fazlasına gerek duymuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklık takmayı deneyin, başka türlü kurtulabileceğinizi sanmıyorum. Gidip konuşsanızda pek laftan anlamayacak gibiler.

Höparlörümde müzik açıyorum ve özellikle dikkat ediyorum saatlere ki *gereksiz* rahatsızlık vermeyeyim ama artık sabrım sınanıyor kalkıp 8kw amfi ve subwoofer alıp duvara vurma seslerini kesicem... Adama veya kadına bak sadece yan komşu *yan bina* 12:00-18:00 saatleri haricinde müzik açmıyorum istesem de açamam bazen günlerce açmıyorum işim gücüm oluyor ama bu komşu müzik duyunca duvara vurmaya başlıyor... Kendilerinden nasıl kurtulurum? müziği dinleme gibi bir hakkım var bildiğim kadarı ile ve bunlar şikayet falan ederse ne edebilirim? Ağızlarına tıkamak istiyorum lafı.
Ses sistemi : 200w 2+1 max volume %20 zaten daha fazlasına gerek duymuyorum.
Hocam yanlış anlamayın ama ses komşunuza gidiyorsa siz %20'de de kullansanız rahatsız etmiş oluyorsunuz. Tek çözüm ses yalıtımı yaptırmak.Aksi takdirde evin ses yalıtımının kötü olduğunu bile bile komşunuzu rahatsız ederseniz siz suçlu sayılırsınız.

Demek ki komşu daireden duyulabilecek ses seviyesinde dinliyorsunuz ki rahatsız oluyorlar. Türkiye'deki evlerin ses yalıtımı çok kötü zaten. Komşularınız yaşlı olabilir, hastaları olabilir, çocukları olabilir. Rahatsız etmemek için kulaklık kullanın. Polis çağırırlarsa iş büyür.

Demek ki komşu daireden duyulabilecek ses seviyesinde dinliyorsunuz ki rahatsız oluyorlar. Türkiye'deki evlerin ses yalıtımı çok kötü zaten. Komşularınız yaşlı olabilir, hastaları olabilir, çocukları olabilir. Rahatsız etmemek için kulaklık kullanın. Polis çağırırlarsa iş büyür.
Hocam her gün onların seks inleme seslerini dinlerken duvara vurduğumda problem oluyor ama.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı