Hogwards Legacy ilk izlenimlerim

Hogwards Legacy de 11. saatimi geride bıraktım ve oyunun atmosferini, hikayesini, temasını çok beğendim. Yani kulaklığı taktığınız zaman o atmosferin içerisine giriyorsunuz. Ben böyle oyunları gerçekten çok seviyorum. Witcher 3, RDR 2 de böyle oyunlardır. Her ne kadar çok ısınamasam da God of War'da bu oyunlardan biriydi. Mekaniksel olarak ise Witcher 3'ten çok daha ileride. RDR 2'nin oynanış yapısına yaklaşamaz belki ama God of War ile benzer denilebilir. Oyunun müzikleri gerçekten mükemmel. Evde, işte neredeyse her an kulağımda çalıyor. Özellikle de Hogsmeade'de gezinirken çalınan müzik çok hoş. Hogwards'ta dolaşırken çalan klasik müzikte çok hoş geliyor kulağa. Görevler ise bence güzel ilerliyor şimdilik. Yalnızca ana görevlerde mağara içlerinde gezinmektense geniş ve harika atmosferi olan doğada olmayı daha çok isterdim. Tabii bu görev gereği böyle dizayn edilmiş ama ben çok bunalıyorum böyle ortamlarda.

Son olarak oyun bana ana görev / yan görev dizaynı ve arayüz olarak Witcher 3'ü sık sık hatırlattı. Görev için girilen mekanlar, oynanış yapısı ise God of War ile benzer. Bence Avalanche Software oyun konusunda önünde bulunan iki güzel örnekten yola çıkarak kendi özgünlüğünü de katarak çok güzel bir iş çıkartmış. Bu oyun hakkında henüz 11 saatin sonunda konuşulacak o kadar çok şey var ki. Neyse sonraya bırakalım. Bende bu kısa zaman içerisinde oluşan son durum, benim sevdiğim oyunlar sıralamamda yüksek yerlerde olacakmış gibi. Listem ;
1. RDR 2
2. Mafia 2
3. GTA 4
4. Death Stranding
5. Odyssey
6. Witcher 3. şeklinde ilerliyor.

Hogwards Legacy muhtemelen bu listede kendisine 3 ila 6 arasında bir yer edinecek gibi. Bakalım.

Ben ısınamadım oyuna. Okul içinde vakit geçirmiyoruz neredeyse hiç. Kendim gezeyim desen en ufak yaşam belirtisi bile yok. Ben derslere falan gireceğimizi sanıyordum fakat hayal kırıklığına uğradım.

Hogwards legacy de 11. saatimi geride bıraktım ve oyunun atmosferini, hikayesini, temasını çok beğendim. Yani kulaklığı taktığınız zaman o atmosferin içerisine giriyorsunuz. Ben böyle oyunları gerçekten çok seviyorum. Witcher 3, RDR 2 de böyle oyunlardır. Her ne kadar çok ısınamasam da God of War'da bu oyunlardan biriydi. Mekaniksel olarak ise Witcher 3'ten çok daha ileride. RDR 2'nin oynanış yapısına yaklaşamaz belki ama God of War ile benzer denilebilir. Oyunun müzikleri gerçekten mükemmel. Evde, işte neredeyse her an kulağımda çalıyor. Özellikle de Hogsmeade'de gezinirken çalınan müzik çok hoş. Hogwards'ta dolaşırken çalan klasik müzikte çok hoş geliyor kulağa. Görevler ise bence güzel ilerliyor şimdilik. Yalnızca ana görevlerde mağara içlerinde gezinmektense geniş ve harika atmosferi olan doğada olmayı daha çok isterdim. Tabii bu görev gereği böyle dizayn edilmiş ama ben çok bunalıyorum böyle ortamlarda.

Son olarak oyun bana ana görev / yan görev dizaynı ve arayüz olarak Witcher 3'ü sık sık hatırlattı. Görev için girilen mekanlar, oynanış yapısı ise God of War ile benzer. Bence avalanche software oyun konusunda önünde bulunan iki güzel örnekten yola çıkarak kendi özgünlüğünü de katarak çok güzel bir iş çıkartmış. Bu oyun hakkında henüz 11 saatin sonunda konuşulacak o kadar çok şey var ki. Neyse sonraya bırakalım. Bende bu kısa zaman içerisinde oluşan son durum, benim sevdiğim oyunlar sıralamamda yüksek yerlerde olacakmış gibi. Listem;
1. RDR 2
2. Mafia 2
3. GTA 4
4. Death Stranding.
5. Odyssey.
6. Witcher 3. şeklinde ilerliyor.

Hogwards legacy muhtemelen bu listede kendisine 3 ila 6 arasında bir yer edinecek gibi. Bakalım.

Hogwarts Legacy Witcher 3'e saplar geçer katlar böler bana göre. Witcher 3'ü hiç eğlenerek oynamamıştım. Bana göre RDR2>gow>hogwarts.

Ben ısınamadım oyuna. Okul içinde vakit geçirmiyoruz neredeyse hiç. Kendim gezeyim desen en ufak yaşam belirtisi bile yok. Ben derslere falan gireceğimizi sanıyordum fakat hayal kırıklığına uğradım.

Hocam billy değil ki bu oyun. Ayrıyeten okul içinde yapılan birçok görev ve yan görev var. Oyunun ilk saatlerinden artık okuldan bikmistim ben. Sürekli okuldayız.

Odyssey inşallah süper mario Odyssey'dir amin.
A.C Odyssey. Ben çok sevmiştim. Benim oyunlarla bağ kurma durumum var. O dönem içerisinde yer aldığım psikolojik durum çok önemli. GTA 4 örneğin benim lise yıllarımın oyunu. Hep o yıllar gelir aklıma. Mafia 2'de öyle. Okulda iyi olduğum zamanlar.. Televizyonda Suskunlar var. Hiç alakası yok ama Suskunlar'daki Ecevit karakterini oyunun ana karakteri Vito Scaletta ile ilişkilendirmiştim. İkisine de hayranlık duyuyordum. RDR 2 pandemi sürecinde işim gereği zorlukların içerisinde oynayıp bitirdiğim ve müthiş etkilendiğim oyun. Hepsinin hikayesi var.

Hogwarts Legacy Witcher 3'e saplar geçer katlar böler bana göre. Witcher 3'ü hiç eğlenerek oynamamıştım. Bana göre RDR2>gow>hogwarts.

Hocam billy değil ki bu oyun. Ayrıyeten okul içinde yapılan birçok görev ve yan görev var. Oyunun ilk saatlerinden artık okuldan bikmistim ben. Sürekli okuldayız.

Adında "Hogwarts" kelimesi geçen bir oyun için okul çok önemsiz. Bence o Hogwarts havasını yansıtamamışlar.

A.C Odyssey. Ben çok sevmiştim. Benim oyunlarla bağ kurma durumum var. O dönem içerisinde yer aldığım psikolojik durum çok önemli. GTA 4 örneğin benim lise yıllarımın oyunu. Hep o yıllar gelir aklıma. Mafia 2'de öyle. Okulda iyi olduğum zamanlar. Televizyonda suskunlar var. Hiç alakası yok ama Suskunlar'daki ecevit karakterini oyunun ana karakteri vito scaletta ile ilişkilendirmiştim. İkisine de hayranlık duyuyordum. RDR 2 pandemi sürecinde işim gereği zorlukların içerisinde oynayıp bitirdiğim ve müthiş etkilendiğim oyun. Hepsinin hikayesi var.

Vallahi hocam sevdiğiniz oyun türleri ve onlarla bağ kurmanız garipmiş :D

Bu konuda Enis Kirazoğlu insanların kafasını çok karıştırdı. Böylesine güzel bir oyuna olumsuz yönlü yaklaştı. Normalde zevklerimiz uyuşurdu ama son zamanlarda çok farklı düşünmeye başladı. Muhtemelen yakında oyunlardan zevk almıyorum tarzı bir video gelecek kendisinden.

Vallahi hocam sevdiğiniz oyun türleri ve onlarla bağ kurmanız garipmiş :D
Gerçekten farklıyım bu konuda. :)

Adında "Hogwarts" kelimesi geçen bir oyun için okul çok önemsiz. Bence o Hogwarts havasını yansıtamamışlar.

Bence Harry Potter teması tam VR'lık. Takacaksın VR ı alacaksın asanı elinle hareketler yapa yapa, bir de sesleri algılasa tam olur. Avada Kedavra diye bağırırken asadan gerçekten büyü çıksa mükemmel olur.

Geri
Yukarı