Logitech G502 İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar. Dün G502 aldım ve biraz oyun oynadıktan sonra sizinle izlenimlerimi paylaşmak isterim. Teknik detayların olduğu bir inceleme yapmayacağım çünkü zaten internette epey mevcutlar.
Öncelikle şunu söylemeliyim ki ele oturan bir mouse. Elimin ufak olmamasına karşın palm grip şeklinde tutabiliyorum. Bir önceki mouse'umu claw grip şeklinde tutsam da bunun ele oturan tasarımı sayesinde palm grip şeklinde tutuyorum. Malzeme kalitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Tuş basışlarının da geri tepkisi epey güzel. Sensörünün keskinliği veya doğruluğu bana çok güzel geldi fakat rakipleri karşısında nasıldır onu rakiplerini denemeden söyleyemem. Fakat piyasada ki en doğru sensör diyor Logitech. Bir diğer güzel özelliği ise 11 adet programlanabilir tuşu. Bu tuşlara istediğiniz gibi görev atayabiliyorsunuz. Bir de sniper tuşu var. Ona basılı tutunca dpi düşüyor ve böylece daha iyi headshot atabiliyorsunuz. Tabii ilk aşamada pratik olmayabilir ama alışınca işe de yarayabilir. Ayrıca ağırlık sisteminin tasarımı da güzel. Kolayca ağırlıklarla ile oynayabilirsiniz. Ağırlık kapağının mıknatıslı olması da kapağın bozulma korkusunu ortadan kaldırıyor. Logitech oyun yazılımı da epey sade ve basit. Türkçe olmasıyla da kullanma konusunda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Şimdi ise beğenmediğim noktalardan bahsetmek istiyorum. Öncelikle tekerlek çok garip geldi bana. Tekerleği salıp yüksek hızlı dönmesini sağlayan tuşa basmasanız bile hızlı döndürdüğünüz taktir de tekerlek gene de fazladan tur atıyor. Ayrıca tekerleğin sistemi de bir garip. Her döndürdüğüm de resmen mouse'da titriyor. İkinci beğenmediğim nokta ise mouse'un mousepad'de güzel kaymaması. Mouse hareketinde sürtüyor.Bu benim mousepad'imle de alakalı olabilir. Belki de sert bir mousepad almalıyım. Onun dışında bir de tasarımını beğenmedim. Daha ışıklı ve gösterişli bir mouse olabilirmiş. Biliyorsunuz ki şimdi moda 16 milyon ışık. Fakat G502'de sadece Logitech Gaming'in G logosu ve onun mavi ışıklandırması var. Kablosu da bana çok tekin gelmedi. Daha sık örgülü olabilirmiş bence. O yüzden dikkatli davranmak gerek. Son olarak da usb girişi altın değil.
Ayrıntılara çok takıldım. Çok hata aradım çünkü logitech'in alabileceğiniz en üst düzey oyuncu mouse'larından birisi bu. Eleştirel yaklaşımım bu yüzden. Evet arkadaşlar kendimce sizinle yeni aldığım mouse hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istedim. Umarım bir hata yapmamışımdır. Herkese iyi sosyaller.

Özetle:
Artıları
  • Sağ ve sol klik hissiyatı
  • 11 adet programlanabilir tuş
  • Sensör
  • Malzeme
Eksileri
  • Tekerlek bence rezalet
  • Renksiz tasarım
  • Kablo
8/10
rsz_1rsz_20150604_162647.jpg
rsz_20150604_162632.jpg
20150604_160945.jpg
rsz_20150604_162616.jpg
rsz_20150604_162623.jpg
rsz_20150604_161430.jpg

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Cezam olduğu için yazamadım. Fotoğrafları galaxy note 4 ile çektim. Bir de bugün deathadder 2013 modelini biraz elime aldım da g502'nin tuşları (sağ ve sol tık) sanki normal klavyeden mekanik klavyeye geçmişsiniz hissiyatı veriyor. Bunu da eklemek isterim.

Kablosuz mouse'un kabloluyo göre dezavantajı nedir diye sorsam. :)
Eğer dizüstü kullanıyor isen kabloluyu sürekli tak çıkar yapmak zorundasın. Ek olarak kablo kullanımı zorlaştırıyor.
Sinyal aktarım hızı daha düşük, aynı 2.4 GHz kanalını kullanan cihazlar için ekstra gürültü, dahili enerji depolama ihtiyacı ve bu enerji depolama birimlerinin (pil/batarya) getirdiği ekstra ağırlık.
Tak-çıkar gerekmez, kablolu da kablosuz kadar rahat. Kablo yeterince uzunsa sıkıntı yok. Logitech M705 de kullanıyorum, Gigabyte Aivia Krypton da.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı