Hogwarts Legacy 72 saat erken erişim saçmalığı

Monster T7 V22 laptop var 3060 ekran kartı 32 GB RAM i7 11800 işlemci ama gel gelelim oyun kasıyor :D Ek olarak çözünürlük ayarlanmıyor 2K da oynamaya zorluyor beni belki de ondan kasıyordur.

Son düzenleme:
Olabilir hocam ama ben sanmıyorum sebebi ise konsol oyuncularına çoktan açtılar PC oyuncularına sadece böyle yapıyorlar.

100TL para olsa iade ederdim ama uğraşmaya değmez hocam. Adamlar 20$ vermiş sırf 72 saat erken erişim olacak diye, 20$ versem kesinlikle acımaz iade ederdim saçmalık bu.

Şimdi sen 100TL verip 72 saat oynamak için yetki mi aldın?

Doğru bölümdemi açtım konuyu bilmiyorum ama 72 saat erken erişim diye vaatlerde bulunulup 21 saat daha beklememizi istiyorlar.

Alt tarafı 100 TL verdin ne bu durum diyebilirsiniz ama yabancılar 20$ vermiş ve halen erişemiyorlar.

Konsol oyuncuları oyunu yarıladı bile ama Steam ve Epic Games'e gelince 72 saat yazmasını biliyorlar fakat 21 saat sonra erişime açılacak diyorlar.

Firmaya güvenim sarsıldı ve sırf bu durum yüzünden olumsuz yorum yapacağım.
Hocam dün akşam 9'da erişebildik, standart sürüm de 10 şubat akşam 9'da erişebilecek. Arada 72 saat süre farkı var neye ağlıyorsunuz anlamadım gerçekten? Ben de deluxe aldım erişime açılmadan önce preload da açıldı 70gb oyunu indirdim akşamına da girdim oynadım. Adamların söz verdiği 7 şubat günü oyunu oynayıp niye gece 12'de mıymıylanıp yorumunuzu oyunun kalitesine göre değil de kendi huysuzluğunuza göre verecekseniz iade edin geçin adamların 40 dolarınız için şu çocuksu tavırlarınızı çekmek isteyeceğini sanmam. İade edin 800tl'nizi alın, öyle bir hakkınız var sonuçta madem beğenmediniz eksi yorum atacaksınız.

Olabilir hocam ama ben sanmıyorum sebebi ise konsol oyuncularına çoktan açtılar PC oyuncularına sadece böyle yapıyorlar.

100TL para olsa iade ederdim ama uğraşmaya değmez hocam. Adamlar 20$ vermiş sırf 72 saat erken erişim olacak diye, 20$ versem kesinlikle acımaz iade ederdim saçmalık bu.
Ayrıca sürümler arası fiyat farkı 20$ değil 10$ insanları yanlış bilgilendirmeyin. Deluxe sürümün tek farkı da 72 saat değil insanlar o parayı sadece erken oynamak için vermiyor.

Monster T7 V22 laptop var 3060 ekran kartı 32 GB RAM i7 11800 işlemci ama gel gelelim oyun kasıyor :D Ek olarak çözünürlük ayarlanmıyor 2K da oynamaya zorluyor beni belki de ondan kasıyordur.
Hocam aynı laptop bende de var. Çektiğiniz sorunun sebebi muhtemelen vram. 6gb vram 1440p için yetersiz kalıyor. Raytracing kapalı 4k ultra 6900xt ile vram kullanımına bak. Oyun cidden ağır bir oyun Fsr açmadan 60fps alamıyorum.
3b5e9fa8-47c5-4ff0-806a-4977ab5bf1f6.jpg

Bu da fsr2.0 Quality mode açık hali. Fsr'lı görüntüyü max keskinlikle kullanıyorum nativeden daha çok sevdim şahsen.
4c13ee5c-98c5-47e2-8cc0-97ce27b478c1.jpg

.
Dlss açmak zorundasınız zaten. Medium ayarlarda dlss quality ile 60fps alabilirsiniz bence. Eğer alamazsanız gölgeler, gökyüzü kalitesi ve textureları low'a çekin. Vram'i aşmadığınız sürece rahat oynarsınız. Dlss'i açmayı kesinlikle unutmayın ama 17.3 inch'te 1440p 170dpi veriyor 23 inch 1080p monitörlerde dpi 90. Ekranınız gereğinden fazla keskin zaten, o modeli dlss açmadan kullanmak saçmalık oluyor o yüzden. Dlss quality ile belki nativeden bile daha iyi görüntü alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam dün akşam 9'da erişebildik, standart sürüm de 10 şubat akşam 9'da erişebilecek. Arada 72 saat süre farkı var neye ağlıyorsunuz anlamadım gerçekten? Ben de Deluxe aldım erişime açılmadan önce preload da açıldı 70GB oyunu indirdim akşamına da girdim oynadım. Adamların söz verdiği 7 şubat günü oyunu oynayıp niye gece 12'de mıymıylanıp yorumunuzu oyunun kalitesine göre değil de kendi huysuzluğunuza göre verecekseniz iade edin geçin adamların 40 dolarınız için şu çocuksu tavırlarınızı çekmek isteyeceğini sanmam. İade edin 800TL'nizi alın, öyle bir hakkınız var sonuçta madem beğenmediniz eksi yorum atacaksınız.

Ayrıca sürümler arası fiyat farkı 20$ değil 10$ insanları yanlış bilgilendirmeyin. Deluxe sürümün tek farkı da 72 saat değil insanlar o parayı sadece erken oynamak için vermiyor.

Hocam aynı laptop bende de var. Çektiğiniz sorunun sebebi muhtemelen VRAM. 6 GB VRAM 1440p için yetersiz kalıyor. Ray Tracing kapalı 4K Ultra 6900XT ile VRAM kullanımına bak. Oyun cidden ağır bir oyun FSR açmadan 60FPS alamıyorum.Eki Görüntüle 1661071
Bu da FSR2.0 quality mode açık hali. FSR'lı görüntüyü Max keskinlikle kullanıyorum nativeden daha çok sevdim şahsen.
Eki Görüntüle 1661072

DLSS açmak zorundasınız zaten. Medium ayarlarda DLSS quality ile 60FPS alabilirsiniz bence. Eğer alamazsanız gölgeler, gökyüzü kalitesi ve textureları Low'a çekin. VRAM'i aşmadığınız sürece rahat oynarsınız. DLSS'i açmayı kesinlikle unutmayın ama 17.3 Inch'te 1440p 170DPI veriyor 23 inch 1080p monitörlerde DPI 90. ekranınız gereğinden fazla keskin zaten, o modeli DLSS açmadan kullanmak saçmalık oluyor o yüzden. DLSS quality ile belki nativeden bile daha iyi görüntü alabilirsiniz.

Hocam nasıl oynuyoruz 100 lira verip mi 72 saat oynuyoruz.

Geri
Yukarı