Hogwarts Legacy 72 saat erken erişim saçmalığı

Hocam dün akşam 9'da erişebildik, standart sürüm de 10 şubat akşam 9'da erişebilecek. Arada 72 saat süre farkı var neye ağlıyorsunuz anlamadım gerçekten? Ben de deluxe aldım erişime açılmadan önce preload da açıldı 70gb oyunu indirdim akşamına da girdim oynadım. Adamların söz verdiği 7 şubat günü oyunu oynayıp niye gece 12'de mıymıylanıp yorumunuzu oyunun kalitesine göre değil de kendi huysuzluğunuza göre verecekseniz iade edin geçin adamların 40 dolarınız için şu çocuksu tavırlarınızı çekmek isteyeceğini sanmam. İade edin 800tl'nizi alın, öyle bir hakkınız var sonuçta madem beğenmediniz eksi yorum atacaksınız.

Ayrıca sürümler arası fiyat farkı 20$ değil 10$ insanları yanlış bilgilendirmeyin. Deluxe sürümün tek farkı da 72 saat değil insanlar o parayı sadece erken oynamak için vermiyor.

Hocam aynı laptop bende de var. Çektiğiniz sorunun sebebi muhtemelen vram. 6gb vram 1440p için yetersiz kalıyor. Raytracing kapalı 4k ultra 6900xt ile vram kullanımına bak. Oyun cidden ağır bir oyun Fsr açmadan 60fps alamıyorum.Eki Görüntüle 1661071
Bu da fsr2.0 Quality mode açık hali. Fsr'lı görüntüyü max keskinlikle kullanıyorum nativeden daha çok sevdim şahsen.
Eki Görüntüle 1661072
.
Dlss açmak zorundasınız zaten. Medium ayarlarda dlss quality ile 60fps alabilirsiniz bence. Eğer alamazsanız gölgeler, gökyüzü kalitesi ve textureları low'a çekin. Vram'i aşmadığınız sürece rahat oynarsınız. Dlss'i açmayı kesinlikle unutmayın ama 17.3 inch'te 1440p 170dpi veriyor 23 inch 1080p monitörlerde dpi 90. Ekranınız gereğinden fazla keskin zaten, o modeli dlss açmadan kullanmak saçmalık oluyor o yüzden. Dlss quality ile belki nativeden bile daha iyi görüntü alabilirsiniz.
1080p de oynamak istiyorum da onuda çekemiyorum bazen 120 ye çıkıyor bazen 50 ye düşüyor low ayarlar da ilk gün yamasini bekliyorum ondan biraz da düzelir belki birde beb 32 inch monitör de oynuyorum belki etkisi vardır bilmiyorum ama

Olabilir hocam ama ben sanmıyorum sebebi ise konsol oyuncularına çoktan açtılar PC oyuncularına sadece böyle yapıyorlar.

100TL para olsa iade ederdim ama uğraşmaya değmez hocam. Adamlar 20$ vermiş sırf 72 saat erken erişim olacak diye, 20$ versem kesinlikle acımaz iade ederdim saçmalık bu.
Hocam oyun 700TL nasıl 100TL ye aldınız, nasıl oluyor erken erişim olayı ?

1080p de oynamak istiyorum da onuda çekemiyorum bazen 120 ye çıkıyor bazen 50 ye düşüyor low ayarlar da ilk gün yamasini bekliyorum ondan biraz da düzelir belki birde beb 32 inch monitör de oynuyorum belki etkisi vardır bilmiyorum ama
Hocam oyunda denuvo olduğu için işlemci gereksinimi yüksek bir tık. Ben masaüstünde oynadığim için dalgalanma yaşamıyorum fakat 11800h mobil bir işlemci olduğu için performansıni termal yükü belieleyecektir. Gücü ekran kartına çekmeye çalışın, vysnc açıp 60fps'e sabitleyin. İşlemcinize pl1(60), pl2(75) pl4(110) wattlarini verin, bu yetmezse fulleyin ama her türlü yetecektir. Dynamic boostu kapatıp ekran kartini 130w yapın.
2k mediumda dlss quality ile sabit 60 alirsiniz böyle bence.

Hocam nasıl oynuyoruz 100 lira verip mi 72 saat oynuyoruz.
Yok hocam ekstra 100tl pahalı olan sürümü 72 saat daha erken oynamanızı sağlıyor arkadaş ondan bahsediyor.

Hocam oyun 700TL nasıl 100TL ye aldınız, nasıl oluyor erken erişim olayı ?

100 TL pahalı olan Deluxe versiyonuna 7 Şubat erken erişim, normal önsiparişe ise 10 Şubat erişim vermişler. Konu sahibi "100 TL için mi 3 gün bekliyoruz" demeye getirmiş.

Hocam oyunda denuvo olduğu için işlemci gereksinimi yüksek bir tık. Ben masaüstünde oynadığim için dalgalanma yaşamıyorum fakat 11800h mobil bir işlemci olduğu için performansıni termal yükü belieleyecektir. Gücü ekran kartına çekmeye çalışın, vysnc açıp 60fps'e sabitleyin. İşlemcinize pl1(60), pl2(75) pl4(110) wattlarini verin, bu yetmezse fulleyin ama her türlü yetecektir. Dynamic boostu kapatıp ekran kartini 130w yapın.
2k mediumda dlss quality ile sabit 60 alirsiniz böyle bence.

Yok hocam ekstra 100tl pahalı olan sürümü 72 saat daha erken oynamanızı sağlıyor arkadaş ondan bahsediyor.
Bu şekilde de denedim hocam. Değişen fazla bir şey olmadı. İlk gün yamasını bekliyeceğim sanırım. Fullscreen modu olmadığı için de yaptığından şüpheleniyorum

Erken erişim diye alıyoruz oyun hata veriyor. Reddit ve steam tartışmasında benimle aynı sorunu yaşayan yüzlerce insan var. Oyun tam çıkışını yapmadan bunu düzeltemezse para iadesi yapsın o zaman.

Erken erişim diye alıyoruz oyun hata veriyor. Reddit ve steam tartışmasında benimle aynı sorunu yaşayan yüzlerce insan var. Oyun tam çıkışını yapmadan bunu düzeltemezse para iadesi yapsın o zaman.
Zaten 2 saati geçirmezseniz iade yapabiliyorsunuz. Ön sipariş olduğu için 2 haftalık oyunu iade etme süreniz oyun çıkış yaptıktan sonra başlıyor.

Oyun yapımcıları son yıllarda oyuncuları tester olarak mı kullanıyor nedir bu kaçıncı oldu sayamıyorum. Hayır ne yapıyorlar RTX 4090, 13900KS, 64 GB RAM'li bir bilgisayarda yarım saat deneyip "tamam bu olmuş" deyip mi salıyorlar piyasaya nedir.

Cyberpunk 2077 mesela 1.04 yamasına kadar Ryzen işlemciler sanal çekirdekleri açmıyordu sen elinle açıyordun. Ben yapımcı olsam piyasaya sürmeden önce farklı sistemler kullanan 3-5 tester tutarım "alın bunu tüm gün oynayın performans deneyimlerinizi, kaynak kullanımlarınızı rapor edin" derim. Bu kadar zor olmasa gerek.

Geri
Yukarı