Çözüldü Hogwarts Legacy the following components are required to run this program. DirectX runtime hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JayzDmx59

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu yeni yükledim başlıktaki hatayı verdi. Öncelikle sistemin daha 2 günlük R5 5600, RX 6700 XT. Bende DirectX son sürümünü yükliyeyim dedim. Onu da yüklerken "an internal error has occurred DirectX. Please refer to dxerror.log and directx.log in your Windows folder to determine problem." hatasını verdi. DxDiag'tan DirectX sürümüne baktığımda DirectX 12 yazıyor.

Çözüm
Geç cevabım için kusura bakmayın. Hastalanmıştım, bir süre ara vermek zorunda kaldım.

Konunuzla ilgilenebilseydim oyunun açılmama sorununu çözebilecektik ama DirectX sorunu biraz daha karmaşık gözüküyor.

Şimdiye kadar atmışsınızdır muhtemelen ama evet, format DirectX sorununuzu direkt olarak çözecektir.
Öncelikle geçmiş olsun. Sizi 1 hafta kadar bekledim sonrasında başka bir problem dolayısıyla format atma fikrine daha sıcak baktım ve attım sorunlar düzelmiş oldu. Geri dönüşünüz için teşekkürler.
Şimdi de online setup için almışsınız raporu. Size attığım bağlantıdaki DirectX kurulumu için almanız gerekiyor. DXSETUP.exe yazacak Process Monitor'de.

Bu bağlantıdan tekrar indirin DirectX'i. Bu bağlantıdaki kurulum için oluşturun raporu.

Şimdi de online setup için almışsınız raporu. Size attığım bağlantıdaki DirectX kurulumu için almanız gerekiyor. DXSETUP.exe yazacak Process Monitor'de.

Bu bağlantıdan tekrar indirin DirectX'i. Bu bağlantıdaki kurulum için oluşturun raporu.

Şimdi istediğiniz gibi oldu malesef işim yüzünden pazartesi sabah evimde olup bilgisayarıma oturabileceğim ama telefondan mesajınızı takipte olurum teşekkürler.

DirectX kurulumu için oluşturduğunuz klasörün içinde APR2007_xinput_x64 ve APR2007_xinput_x86 dosyaları olacak.

• APR2007_xinput_x64 içindeki xinput1_3.dll dosyasını C:\Windows\System32 yoluna,
    APR2007_xinput_x86 içindeki xinput1_3.dll dosyasını C:\Windows\SysWOW64 yoluna kopyalayın.

Bu işlem Hogwarts Legacy'nin açılmama sorununu çözecek, en azından onu çözmüş olalım şimdilik.

O sırada biraz daha bakınacağım DirectX kurulumuyla ilgili olan soruna. Hala bir çözüm bulamadım, deneme-yanılma yapmamız gerekebilir.

Pazartesi dönüş yaptığınızda duruma göre DirectX işine tekrar bakabiliriz.

DirectX kurulumu için oluşturduğunuz klasörün içinde APR2007_xinput_x64 ve APR2007_xinput_x86 dosyaları olacak.

• APR2007_xinput_x64 içindeki xinput1_3.dll dosyasını C:\Windows\System32 yoluna,
    APR2007_xinput_x86 içindeki xinput1_3.dll dosyasını C:\Windows\SysWOW64 yoluna kopyalayın.

Bu işlem Hogwarts Legacy'nin açılmama sorununu çözecek, en azından onu çözmüş olalım şimdilik.

O sırada biraz daha bakınacağım DirectX kurulumuyla ilgili olan soruna. Hala bir çözüm bulamadım, deneme-yanılma yapmamız gerekebilir.

Pazartesi dönüş yaptığınızda duruma göre DirectX işine tekrar bakabiliriz.
Hocam dediklerinizi dikkatli bir şekilde yaptım oyunu tekrar açtığımda şu hataları verdi.

Arkadaşlar format atsam directx sorunları çözülür mü?

Dosya Ekleri

• Hata 1.jpg
    Hata 1.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 44
  • Hata 2.jpg
    Hata 2.jpg
    16,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Geç cevabım için kusura bakmayın. Hastalanmıştım, bir süre ara vermek zorunda kaldım.

Konunuzla ilgilenebilseydim oyunun açılmama sorununu çözebilecektik ama DirectX sorunu biraz daha karmaşık gözüküyor.

Arkadaşlar format atsam DirectX sorunları çözülür mü?

Şimdiye kadar atmışsınızdır muhtemelen ama evet, format DirectX sorununuzu direkt olarak çözecektir.

Öncelikle geçmiş olsun. Sizi 1 hafta kadar bekledim sonrasında başka bir problem dolayısıyla format atma fikrine daha sıcak baktım ve attım sorunlar düzelmiş oldu. Geri dönüşünüz için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı