"The following components are required to run this program DirectX" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

boran tekin

Decapat
Daha fazla  
RAM
12 GB
Ekran kartı
RX 570
Anakart
Intel H110
İşlemci
Intel i5 6500
Bilgisayarıma yeni format attım ve her oyunda "The following components are required to run this program DirectX" hatası alıyorum. Aklınıza gelebilecek bütün DirectX runtime gibi programları kurdum. Forumdaki bütün bu başlık ile açılmış konulardaki şeyleri de indirdim ama çözülmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son sürüm mü kurdunuz? Update'leri yaptınız mı? Ekran kartı sürücüsü kurulu mu?

Aslında flash bellek ile Windows kurmadım, bilgisayar açılırken Shift ile girilen menüden bütün sistemi temizlettim. Windows kurmak için de Online seçeneğini seçtim ve evet ekran kartı sürücüm kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında flash bellek ile Windows kurmadım, bilgisayar açılırken Shift ile girilen menüden bütün sistemi temizlettim. Windows kurmak için de Online seçeneğini seçtim ve evet ekran kartı sürücüm kurulu.
Temiz kurulum yapın ardından güzelce sürücülerinizi falan yükleyin temizinden kullanın. Sizin yaptığınız şekilde yapılan kurulumlar pek önerilmiyor.

Hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısın? Bir de bunu kurdun mu?

Sanırım anladım. İlk hataları aldığında program kurmak yerine elle çöp dosya indirdin, şimdi de işler sarpa sarınca buraya geldin. Hoş geldin. Çözeriz.

Temiz kurulum yapın ardından güzelce sürücülerinizi falan yükleyin temizinden kullanın. Sizin yaptığınız şekilde yapılan kurulumlar pek önerilmiyor.

Temiz kurulum der iken neden bahsettiğini anlayamadım ve gene de dediğin gibi az önce sürücülerimi yükledim.

Hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısın? Bir de bunu kurdun mu?

Sanırım anladım. İlk hataları aldığında program kurmak yerine elle çöp dosya indirdin, şimdi de işler sarpa sarınca buraya geldin. Hoş geldin. Çözeriz.

2 farklı oyundan ekran görüntüsü aldım.

1699797858270.png
1699797872337.png

Verdiğim paketi kur ve tekrar dene. Olmazsa rapor alacaksın:

Verdiğim paketi kur ve tekrar dene. Olmazsa rapor alacaksın:

İndirince fark ettim daha önce kurmuşum ama ne olur ne olmaz yeniden kurdum maalesef çözülmedi.

Geri
Yukarı