Hogwarts Legacy'de V-Sync ve FPS kilidi aynı olunca takılmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

seydi.bozyigit

Hectopat
RAM
16 Gb Crucial CL 15 3000 Mhz
SSD veya HDD modeli
James Donkey 240GB JD240
Ekran kartı
MSI MECH RX6600
Anakart
Asus H610M-D D4
İşlemci
İ3 12100F
Merhaba arkadaşlar, sizlere sormak istediğim bir konu var. Bilgisayarımda Hogwarts Legacy oyunu yüklüdür ve bu oyuna ilişkin bazı grafik ve ekran ayarları setlerini deneyerek kendimce en uygun stabiliteyi yakaladım fakat bunu deneyimlerken bir şey ile karşılaştım. Monitörüm 75 Hz 1 mslik bir oyuncu monitörü ve ve ben FPS kilidim 75 Hz açtığımda ve açtığımda yanlış anlaşılmasın FPS kilidi ve V-Sync farklı ayarlar şeklinde oyunda mevcut, drop yiyorum bazen ki durum tek bundan ibaret değil işlemci kullanımı da yüksek oluyor fakat FPS kilidini 144 Hz aldığımda ve V-Sync açtığımda yine 75'te kilitleniyor ama işlemci kullanımı düşüyor, hatta FPS kilidin kaldırıp ve V-Sync açtığımda yeniden işlemci kullanımı yükseliyor. Aynı şekilde Witcher 3 güncellenmiş versiyonu içinde uyguladım ve sonuç yine daha iyi oldu 144 Hz kilidi açıp ve V-Sync açtığımda işlemci kullanımı düşüyor. Fakat o oyundada FPS kilidini kaldırıp vsynch açtığımda aynı şekilde işlemci kullanımı yükseliyor ve stabil olmayan bir durumile karşılaşıyorum. Sistemim i3 12100F RX6600 ekran kartım var bir yerde bir bit yeniği var fakat bunu çözemedim oyunlarımı rahat bir şekilde oynayabiliyorum bir sorunum yok fakat bunun sebebi nedir açıklayabilirseniz bilginiz varsa bu konuya dair şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı