HOI 4 nasıl oynanır?

mustafa777

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 2 gun once HOI 4 aldım 30 saatim oldu ama hala pek bir şey anlamıs degılım. Aklımda cok sorular var. Mesela en cok aklıma takılan şey urettiğmiz aracları nasıl kullanacağız? Cok şey var nasıl ogrenırım? Bılenınız varsa oyundan anlayan varsa cok ogrenmek ısterım oyunu.

Hocam oyunu iyi kavramış bir arkadaşınız varsa o oynasın siz yalnızca izleyin ben ancak öyle kavradım.

Hocam ürettiğinin eşyalar stok olarak kalıyor ve ihtiyaç oldukça otomatik olarak askerlere veriliyor.
Aklınızda kalan bir şey varsa sorabilirsiniz donanma dışında her şeyi cevaplayabilirim.

Hocam ürettiğinin eşyalar stok olarak kalıyor ve ihtiyaç oldukça otomatik olarak askerlere veriliyor.
Aklınızda kalan bir şey varsa sorabilirsiniz donanma dışında her şeyi cevaplayabilirim.

İtalya oynuyordum Etiyopya savası ıle baslıyor oyun barıs ımzalama var ama toprakların cogu gıdıyor Afrika'dakı ben savasa gırdım ama kazandıgım yerlerı almak ısterım o sekılde nasıl barıs saglarım bir de urettıgım tankı nasıl orduya basarım.

İtalya oynuyordum Etiyopya savası ıle baslıyor oyun barıs ımzalama var ama toprakların cogu gıdıyor Afrika'dakı ben savasa gırdım ama kazandıgım yerlerı almak ısterım o sekılde nasıl barıs saglarım bir de urettıgım tankı nasıl orduya basarım.

Oyunun dinamiklerini öğrenmek isterseniz akşamları müsait olduğumda anlatabilirim.

Hocam İtalya oynarken tavsiyem direkt Somali'yi boşaltmananız çünkü belli bir yerden sonra ikmal gitmiyor. Barış konusuna gelirsek de sizin barış yapmanız icin karşı ülkenin başkentine girmeniz gerekiyor. Tankları da ya asker üretme yanından piyadelere ekliyeceksiniz ya da tank birlikleri olusturacaksiniz benim tavsiyem direkt tank birlikleri oluşturup piyadelere aynı komutana vermeniz.

Oyunun dinamiklerini öğrenmek isterseniz akşamları müsait olduğumda anlatabilirim.

Evet ogrenmek ısterım ve musaitim.

Hocam İtalya oynarken tavsiyem direkt Somali'yi boşaltmananız çünkü belli bir yerden sonra ikmal gitmiyor. Barış konusuna gelirsek de sizin barış yapmanız icin karşı ülkenin başkentine girmeniz gerekiyor. Tankları da ya asker üretme yanından piyadelere ekliyeceksiniz ya da tank birlikleri olusturacaksiniz benim tavsiyem direkt tank birlikleri oluşturup piyadelere aynı komutana vermeniz.
peki urettigim tankı nasıl basacagım bunu kımse anlatmadı

Evet ogrenmek ısterım ve musaitim.

Peki urettigim tankı nasıl basacagım bunu kımse anlatmadı.

Nasıl yani hocam araştırdığınız tankı mı basmak istiyorsunuz? Bu durumda üretim kısmından tankı seçip ürettiginiz askeri fabrikaları atıyarak tank tüfek vs basabilirsiniz sonra da birlik eğiterek bunları kullanabilirsiniz.

Merhaba. 2 gun once HOI 4 aldım 30 saatim oldu ama hala pek bir şey anlamıs degılım. Aklımda cok sorular var. Mesela en cok aklıma takılan şey urettiğmiz aracları nasıl kullanacağız? Cok şey var nasıl ogrenırım? Bılenınız varsa oyundan anlayan varsa cok ogrenmek ısterım oyunu.
Ürettiğin araçlardan kastın eğer Tank, Motorize vs. gibi birimler ise öncelikle onlara göre Template hazırlaman lazım. Hazırladığın Template'leri birim olarak eğittiğin zaman kullanılabilir oluyor. Her Template her savaş cephesi ve her savaş taktiği için farklı farklı dizaynlara sahip olabiliyor, kısa bir örnek;

Almanya cephesi için: 2 Ağır tank, 2 Orta Tank, 5 Motorize, Motorize gözcü birlikleri desteği.
Ufak savaşlar, pocket açmak, backstap atmak gibi işler için ise: 7 Hafif 3 (veya 5) Motorize.
Video izleyerek veya daha önceden oynamış bir arkadaşınıza sorarak daha iyi öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı