HOI 4 nasıl oynanır?

Uzun zamandır HOI4 oynuyorum ama neredeyse oyunu hiç anlamadım. Oyunda Almanya mainim. Fransa, Polonya, balkanlar her türlü düşüyor ama doğu cephesi ve deniz savaşları problem oluyor işte bazır problemler.
-Template kurmayı bilmiyorum.
-Rusayayı işgal etmeyi bilmiyorum.
-Hangi tarz asker vasıcam tavsiye verin bir süre sonra man Power bitiyor.
-ABD ile savaşmak istemiyorum ama bana savaş açıyor.
-Orudumun turuncu şeyi herhalde organizsayon çabuk bitiyor.
Rusya'yı hiçbir türlü yenemiyorum savaş açar açmaz beni warsowaya kadar itiyorlar.
Biraz bana tavsiye verin.
Neden yenemiyorum anlamıyorum ya.

(1)öncelikle 21 ve 40 WD piyade.
Kullanabilirsin destek birimlerine de topçu+süvari+mühendis bölüğü eklersen işini fazlasıyla görür.
(2)SSCB'yi yenmek için batıyı sağlama almak zorundasın bunun için İngiltere'yi 40 da düşürmen gerekiyor. Bunun en kolay yoluda Danimarka kuzey denizinden kuzey doğu İngiltere'ye çıkartma atmak zaten bundan sonrası çocuk oyuncağı İngiltere'den aldığın kaynaklar ve fabrikalarla sovyetleri çok kolay ezersin.
(3)doğu cephesinde temel sıkıntı tedarik. Eger tren yolun yoksa ordun çok kolay itilir bunun için de Berlin'den doğu tren hatlarına bol bol tren yolu kurmalisin sınırlara da radar ve hava savunma sistemi kurarsan zaten kaybetmen için hiçbir sebep yok.
/Bayagi karışık yazdım kusura bakma. Ama yine de aklına takılanları sorabilirsin.

Kullanabilirsin destek birimlerine de topçu+süvari+mühendis bölüğü eklersen işini fazlasıyla görür.
(2)SSCB'yi yenmek için batıyı sağlama almak zorundasın bunun için İngiltere'yi 40 da düşürmen gerekiyor. Bunun en kolay yoluda Danimarka kuzey denizinden kuzey doğu İngiltere'ye çıkartma atmak zaten bundan sonrası çocuk oyuncağı İngiltere'den aldığın kaynaklar ve fabrikalarla sovyetleri çok kolay ezersin.
(3)doğu cephesinde temel sıkıntı tedarik. Eger tren yolun yoksa ordun çok kolay itilir bunun için de Berlin'den doğu tren hatlarına bol bol tren yolu kurmalisin sınırlara da radar ve hava savunma sistemi kurarsan zaten kaybetmen için hiçbir sebep yok.
/Bayagi karışık yazdım kusura bakma. Ama yine de aklına takılanları sorabilirsin.
21 wd ve 40 wd divisonları atsarmısın?

21 wd ve 40 wd divisonları atsarmısın?
ben pek division kurmayı bilmiyorum maximarineden mi izleyim ve hangi videousu

baktım maximarineden ama bende olmuyo ondaki gibi piyadenin altına sadece piyade eklenşyor

Son düzenleme:
21 WD ve 40 WD Division'ları atsar mısın?

Ben pek division kurmayı bilmiyorum maximarineden mi izleyim ve hangi videousu.

Baktım maximarineden ama bende olmuyor ondaki gibi piyadenin altına sadece piyade eklenşyor.

25 army XP vererek yeni destek birimi oluştur. Zaten 21 WD icin ekstra 1 tane top eklemek gerekiyor. 40 WD için de bu yeterli. Ama bunun yanında eğer ekonomin güçlüyse 7/2 olacak şekilde 20 WD de yapabilirsin.
Ancak ekonomine de dikkat et özellikle 40 WD için güzel bir tedarik ve fabrika çıktısına ihtiyacın var.

images.jpeg

t
25 army XP vererek yeni destek birimi oluştur. Zaten 21 WD icin ekstra 1 tane top eklemek gerekiyor. 40 WD için de bu yeterli. Ama bunun yanında eğer ekonomin güçlüyse 7/2 olacak şekilde 20 WD de yapabilirsin.
Ancak ekonomine de dikkat et özellikle 40 WD için güzel bir tedarik ve fabrika çıktısına ihtiyacın var.

Eki Görüntüle 2109566
bende topçu piyadenin koyulmuyor​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bekle ss atim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ya ne yaparsam yapim organzizasyon kaç olursa olsun hep düşüyor organizasyon

Son düzenleme:

Geri
Yukarı