HOI4 nasıl oynanır?

Toprak Dere

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç gün önce arkadaşımın isteğiyle HOI4 indirdim. Normalde Age of History 2 oynarım. Ama bir türlü oyunu anlamadım. Oyunun temellerini bir liste halinde yazıp ipuçları verir misiniz?

YouTube'da tonla rehber videoları mevcut. Bunları izleyin oynadıkça da zamanla kavrarsınız. Kolay bir oyun değil zaman istiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Hoi4 oynayarak öğreniliyor aslında, ben de yükledim gittim en kolay modda Almanya aldım. Hileleri de bir köşeye koydum, zamanla öğreniyorsunuz zaten. Rehber isterseniz de Maxmarine izleyebilirsiniz, rehber dışında oynayışını da izlerseniz katkısı olur.

Merhaba. Birkaç gün önce arkadaşımın isteğiyle HOI4 indirdim. Normalde Age of History 2 oynarım. Ama bir türlü oyunu anlamadım. Oyunun temellerini bir liste halinde yazıp ipuçları verir misiniz?
Yanına ayrı bir cihazda HOI ansiklopedisi açıyorsun, ondan sonra İngilizler tarafından dayak yiye yiye öğreneceksin. Ama öğrenmesinin en az 1000 saati var.

Hocam üstteki arkadaşın dediği gibi YouTube'da rehberleri var. Fakat şöyle söylemeliyimki açıp 1-2 video izleyip çat öğreneyim gibi bir oyun değil mesela benim 350 saatim var oyunda fakat hala donanımlar ve deniz muharebelerini adamakıllı bilmiyorum.

Geri
Yukarı