HOI 4'de askerlerim düşmanları ittiremiyor

Combat Width'inizi 20'ye düşürün, 1 piyade çıkarın. Askerlerinizin ekipmanlarının tam olduğuna emin olun. Supply alamadıkları zaman attrition'a girerler, Attrition mekaniği HOI 4 için ölümcüldür. Organizasyona dikkat edin, savaş mekanikleri organizasyon üzerine kuruludur, bir birimin organizasyonunu hızlıca sıfırlarsanız o karede kaç asker olursa olsun bir anda itersiniz.
Bunu tekrar anlatır mısınız? Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Elimden geldiğince asker basıyorum(kendim birlik oluşturmak yerine orada hazır bulunanlardan) Tonlarca askerle bölgeleri alamıyorum. Nehir geçişi yazanları denemiyorum ama birlikler henüz hazır değil yazıyor sürekli. Nasıl çözerim bulamadım.
Bunu tekrar anlatır mısınız? Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Elimden geldiğince asker basıyorum(kendim birlik oluşturmak yerine orada hazır bulunanlardan) Tonlarca askerle bölgeleri alamıyorum. Nehir geçişi yazanları denemiyorum ama birlikler henüz hazır değil yazıyor sürekli. Nasıl çözerim bulamadım.
herhangi bir rehber varsa oradan da yardım alabilirim ama şunu bir çözemedim. Bir de en kolayda oynuyorum.

herhangi bir rehber varsa oradan da yardım alabilirim ama şunu bir çözemedim. Bir de en kolayda oynuyorum.
Maxmarine kanalını izleyebilirsiniz çok iyi rehber videoları var, video izlemek ile uğraşmak istemiyorum derseniz de discord İlyas "𝕹𝖆𝖎𝖑𝖊𝖉 𝕴𝖙" Darıcı / 24#9045 gece 1'de mesaim bitiyor, mesaim bittikten sonra zevkle yardımcı olabilirim.

Maxmarine kanalını izleyebilirsiniz çok iyi rehber videoları var, video izlemek ile uğraşmak istemiyorum derseniz de Discord ilyas "𝕹𝖆𝖎𝖑𝖊𝖉 𝕴𝖙" darıcı / 24#9045 gece 1'de mesaim bitiyor, mesaim bittikten sonra zevkle yardımcı olabilirim.

Açıkçası hem size rahatsızlık vermek istemem hem saatlerim pek tutmayabiliyor hem de daha kulaklık almadım alacağım. Bu sebeplerden videoları izlemeye karar verdim. Kanalı da daha önceden biliyordum ama rehber videolarını mı izleyeyim yoksa normal videolarında da bir şeyler anlatıyor. Onlar yeterli mi? Ben oyunun ara yüzlerinden vs. değil de genel olarak savaşırken askerlerin(ve dolayısıyla benim :D ) başarısızlığımdan yakınıyorum. Bir modla oynarken adamlar ülkenin doğusunda isyan çıkarıp kürdistan kurdu ben de boş boş baktım. Ne isyanı durdurabildim ne bir şey yapabildim.

Açıkçası hem size rahatsızlık vermek istemem hem saatlerim pek tutmayabiliyor hem de daha kulaklık almadım alacağım. Bu sebeplerden videoları izlemeye karar verdim. Kanalı da daha önceden biliyordum ama rehber videolarını mı izleyeyim yoksa normal videolarında da bir şeyler anlatıyor. Onlar yeterli mi? Ben oyunun ara yüzlerinden vs. değil de genel olarak savaşırken askerlerin(ve dolayısıyla benim :D ) başarısızlığımdan yakınıyorum. Bir modla oynarken adamlar ülkenin doğusunda isyan çıkarıp kürdistan kurdu ben de boş boş baktım. Ne isyanı durdurabildim ne bir şey yapabildim.
Rehber videolarını izleseniz çok daha iyi olur. Kürdistan isyanı Road To 56 modunda var, Road To 56 için detaylı bir rehberi yok diye hatırlıyorum fakat zaten rehber videolarını izleyip temel mantığı çözerseniz RT 56 modu da çerez gelecektir.

ÖRN: Komünist Çin'i yalnızca RT 56 modunda oynamayı seviyorum çünkü vanillada aşırı basit geliyor.

Rehber videolarını izleseniz çok daha iyi olur. Kürdistan isyanı road to 56 modunda var, road to 56 için detaylı bir rehberi yok diye hatırlıyorum fakat zaten rehber videolarını izleyip temel mantığı çözerseniz RT 56 modu da çerez gelecektir.

Örneğin: Komünist Çin'i yalnızca RT 56 modunda oynamayı seviyorum çünkü vanilla da aşırı basit geliyor.

Yanlış hatırlamıyorsam millennium dawn modu olabilir. Ya da bir DLC ama road to 56 olmadığına eminim.

Yanlış hatırlamıyorsam millennium dawn modu olabilir. Ya da bir DLC ama road to 56 olmadığına eminim.
Battle For The Bosphorus DLC'si olabilir o zaman. Onunla alakalı da Darüşşehvar Sultan diye bir videosu olması lazımdı bahsettiğim DLC'de Osmanlı veya Turan kuruyordu anlatarak. Hem rehber videolarını hem de nasıl kurulur videolarını izleyebilirsin.

Tamamdır teşekkür ederim. Zaten adama hayran kaldım resmen şu oyunu oynayabilenleri komutan falan yapmak lazım. Bir mod indirdim Türkiye(Osmanlı) başlangıçta bu şekilde. Ben normal oynayamıyorum bunda beni yerler :D

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    19,9 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 52
Sick Man Of Europe tarihte de var olmuş bir şey, oyunu zevkli yapan kısım da bu oluyor zaten. Alternatif tarih oynamak da keyifli, tarihsel oynamak da. Officers Struggle da sanırım yeniçeri isyanları :D

Oradan ittirmeyeceksiniz. Önce Bulgaristan'ı alın. Yunanistan cephesi genişlesin. 5 birim ayırın. Antalya'dan 2 birim Atina'ya, 2 birim Mora'ya 1 birim de Atina'nın sağ tarafına çıksın. Bu çıkarmayı atabilmek için asker çekecek cepheden, o zaman da saldırırsınız.

Geri
Yukarı