Çözüldü HOI4 1938 yılında ekipman açığı nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Başta o kadar açık yapmayarak kapatabilirsin. 36'dan beri kamyon üretiyor olman lazım, en fazla 5 fabrika ver. O kadar çok tank üretemezsin, çok fazla tankla savaşa başlamaya çalışma. İhtiyacın yok. Sovyet harbi öncesinde tank üretimine ağırlık ver. Batı cephesi düşene kadar yani başlarda tank değil uçak üretimine ağırlık vermen lazım. İngiliz Kanalı'nı donanmayla alman zor, uçaklarla İngiliz gemilerini batırman lazım. Yine hava üstünlüğü kara savaşı için de çok önemli.
Başta o kadar açık yapmayarak kapatabilirsin. 36'dan beri kamyon üretiyor olman lazım, en fazla 5 fabrika ver. O kadar çok tank üretemezsin, çok fazla tankla savaşa başlamaya çalışma. İhtiyacın yok. Sovyet harbi öncesinde tank üretimine ağırlık ver. Batı cephesi düşene kadar yani başlarda tank değil uçak üretimine ağırlık vermen lazım. İngiliz Kanalı'nı donanmayla alman zor, uçaklarla İngiliz gemilerini batırman lazım. Yine hava üstünlüğü kara savaşı için de çok önemli.

Çözüm
Selam, bu oyunun bir türkçe rehberi varmıdır? Çok ıvırı zıvırı var insan anlamıyor herşeyi.
Ben Maxmarine'nin Yayınlarını izleyerek oyunu öğrenmiştim.
Ayrıca rehberi de var hem kısa hem açıklayıcı.
(bu arada rehberi başlangıç-orta-üst şeklinde gidiyor sırayla izleyin.)

Başta o kadar açık yapmayarak kapatabilirsin. 36'dan beri kamyon üretiyor olman lazım, en fazla 5 fabrika ver. O kadar çok tank üretemezsin, çok fazla tankla savaşa başlamaya çalışma. İhtiyacın yok. Sovyet harbi öncesinde tank üretimine ağırlık ver. Batı cephesi düşene kadar yani başlarda tank değil uçak üretimine ağırlık vermen lazım. İngiliz kanalı'nı donanmayla alman zor, uçaklarla İngiliz gemilerini batırman lazım. Yine hava üstünlüğü kara savaşı için de çok önemli.

Peki ya uçak için (naval bomber) tavsiye ettiğiniz bir template var mı?

Peki ya uçak için (naval bomber) tavsiye ettiğiniz bir template var mı?
Naval bomber üretmiyorum ben. 1.önceliğin ucuz olması olsun. Close air support'lar iş görüyordu önceden. Şu an nasıl bilmiyorum. Oyun başında olabildiğince hızlı şekilde super ağır savaş gemisine yönelik araştırmalar yapıp (radar ve fire control unutma) gemiyi suya indirmeye çalışırsan İngiliz Kanalı'ndan gemi geçemez. 1941-1942 gibi bitirdiğim süper ağır gemi'yle 30'a yakın gemi batırmıştım. Etrafında onu koruyan hafif kruvazör ve destroyerlerin batırdıklarını saymıyorum bile.

Geri
Yukarı