HOI4 ekipman açığı nasıl giderilir?

atitalha

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bazı yayıncıları izliyorum ve adam neredeyse 100 bölük ordu basıyor ve ekipman açığı falan olmuyor. Bunu nasıl yapıyorlar anlamadım. Seçtiği ülkeden kaynaklı olabilir mi? Ben ise 24 bölük ile savaşta bir tur atlayınca 1K ekipman açığı oluyor.

25 askeri 17 sivil fabrikam var ve 10k ekipmanım vardı fakat çok hızlı tükendi. Division da sadece 2 topçu geri kalanlar piyade idi.
Muhtemelen dümdüz saldırı emri verip saldırıyorsunuzdur ve birlikleriniz aşırı derecede yıpranıyordur. Elle kontrol ederek rakibin güçsüz olduğu yerlerden girmeye çalışın. Tabi ustalık istiyor bu, alışmanız lazım. Ayrıca supplya da dikkat edin. Yetersiz supplyda deli gibi ekipman kaybedersiniz.

İlk başta bütün askeri fabrikaları silah üretimine verip 30k olmasını bekleyip ondan sonra mı destek, kamyon vs ekipmanlarına vereyım.

İlk başta bütün askeri fabrikaları silah üretimine verip 30k olmasını bekleyip ondan sonra mı destek, kamyon vs ekipmanlarına vereyım.
İhtiyaç neyse ona göre ayarlayacaksın, şu kadar k mı basayım diye bir şey yok, çok ezbere olur. Her zaman elinde tüfek olsun ama tüfeğin eksiye düşmesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı