HOI4 asker nasıl hızlı eğitilir?

281746

Hectopat
Arkadaşlar bunu yeni fark ettim. Oyunda henüz tam bir profesyonel oyuncu değilim bu yüzden vereceğiniz taktikler değerli. 1936 senaryosunda (Almanya) oynadığımda 1939-1940'a kadar maksimum 50-60 birlik (orta tank-piyade) basabiliyorken 1939 senaryosunda tam 120 birlikle oyuna başlattı ve oyun acayip kolaylaştı. Demek ki ben bir yerde hata yapıyorum. Askerleri yavaş üretmemin sebebi nedir? Daha hızlı nasıl üretirim? Yani bu yarı yarıya üretme hızımı düşüren etken ne olabilir? Neyi baz alarak asker eğitmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekipman eksikliği, askeri yasalarda olan debuff'lar, vb.
Yüksek ihtimal ekipman eksikliği, Alman sanayisi ile 40Width divisionlardan 100 küsür basabiliyorsunuz 1939'a kadar, ayriyetten 20Widthlik tank da basabiliyorsunuz.
1939'a kadar fazla med üretemezsiniz, hem masraflı hem de geç geliyor. Sovyetlerle yaptığınız anlaşma ile PZ3 araştırma buff'ı alıyorsunuz.

39 Senaryosunda zaten oyun olması gerekenden güçlü bir halde başlatıyor ülkeleri, o yüzden 36 senaryosunu oynamak her zaman daha sağlıklı oluyor. İlla ben çok fazla birlik inmek istiyorum derseniz de şöyle bir "taktik" var;

2 Width (Tek atlı) boyutunda bir birlik hazırlayın, basmak istediğiniz kadar o birlikten basın. Tamamen eğitilmesini bekleyin, eğitimleri tamamen bittikten sonra birlikleri düşün, ana ordunuza çevirin. K tuşuna basın 1 dakika kadar eğitim yapsınlar yeniden seviye kazansınlar.

Bunun haricinde askerlerin eğitim hızını arttırmak "Division training time" buff/debuff'larından geçer. Bu da bir birliği örneğin eğitim seviyesi %20 iken indirmeni sağlıyorsan %10 iken indirmeni sağlar.

Ekipman eksikliği, askeri yasalarda olan Debuff'lar, vb.
yüksek ihtimal ekipman eksikliği, alman sanayisi ile 40width divisionlardan 100 küsur basabiliyorsunuz 1939'a kadar, ayrıyeten 20widthlik tank da basabiliyorsunuz.
1939'a kadar fazla med üretemezsiniz, hem masraflı hem de geç geliyor. Sovyetlerle yaptığınız anlaşma ile PZ3 araştırma Buff'ı alıyorsunuz.

Hocam ekipmanla bütün stoklar doluyor resmen açıklık olmuyor sadece petrol alacak kadar sivil basıp (40-50), 100'den fazla askeri bastığım için sorun olmuyor ekipmanda. Yani şöyle diyeyim eğitimleri çok sürüyor... Neredeyse 8-10 ayda 1 birliğin tam eğitimi bitiyor. Askeri yasa olarak nasıl hızlandırabilirim?

Hocam ekipmanla bütün stoklar doluyor resmen açıklık olmuyor sadece petrol alacak kadar sivil basıp (40-50), 100'den fazla askeri bastığım için sorun olmuyor ekipmanda. Yani şöyle diyeyim eğitimleri çok sürüyor... Neredeyse 8-10 ayda 1 birliğin tam eğitimi bitiyor. Askeri yasa olarak nasıl hızlandırabilirim?
Belli advisorlar ile azaltabilirsin eğitim süresini, tam hatırlamıyorum ama Alman'da olması lazım.
Askeri yasa %5 population'dan sonra bölük eğitim süresine debuff veriyor.

39 Senaryosunda zaten oyun olması gerekenden güçlü bir halde başlatıyor ülkeleri, o yüzden 36 senaryosunu oynamak her zaman daha sağlıklı oluyor. İlla ben çok fazla birlik inmek istiyorum derseniz de şöyle bir "taktik" var;

2 Width (Tek atlı) boyutunda bir birlik hazırlayın, basmak istediğiniz kadar o birlikten basın. Tamamen eğitilmesini bekleyin, eğitimleri tamamen bittikten sonra birlikleri düşün, ana ordunuza çevirin. K tuşuna basın 1 dakika kadar eğitim yapsınlar yeniden seviye kazansınlar.

Bunun haricinde askerlerin eğitim hızını arttırmak "Division training time" buff/debuff'larından geçer. Bu da bir birliği örneğin eğitim seviyesi %20 iken indirmeni sağlıyorsan %10 iken indirmeni sağlar.
O methodu tam bilmiyorum ana orduya çevirmeyi denemem lazım...

Yeni konular

Geri
Yukarı