Çözüldü HOI4 askeri fabrikalar nasıl seçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.
Oyuna yeni başladım.

1.jpg

Ülkedeki sorunları çözmeye çalışıyorum. Bu sorunların birisi de boş askeri fabrikalar. Fabrikaları bir yerden seçiyorduk, yapmıştım bir kere. Ama şimdi bulamıyorum. Boş askeri fabrikaları nasıl seçebilirim?

@emircanunlts @Jumrow @Yeniçocuk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sol kısımda ne kadar boş askeri fabrikanız bulunduğu yazıyor "Askeri Fabrikalar = 20/28".

Sizin elinizde fazladan 8 fabrika var, bu fabrikaları soldaki ekipmanlardan birisine veya birkaçına dağıtmanız gerek.
@speedev amaç bütün fabrikaları mı çalıştırmak yoksa fabrika inşa etmek mi?
Bilmiyorum hocam. Ben sadece sorunu çözmeye çalışıyorum.
Bu boşluklara bas.
Teşekkürler.
Sol kısımda ne kadar boş askeri fabrikanız bulunduğu yazıyor "Askeri Fabrikalar = 20/28".

Sizin elinizde fazladan 8 fabrika var, bu fabrikaları soldaki ekipmanlardan birisine veya birkaçına dağıtmanız gerek.
Soldaki o boş kutuları tiklersem dağıtmış mı oluyorum hocam?

Kolay gelsin.
Oyuna yeni başladım.

Eki Görüntüle 1393524

Ülkedeki sorunları çözmeye çalışıyorum. Bu sorunların birisi de boş askeri fabrikalar. Fabrikaları bir yerden seçiyorduk, yapmıştım bir kere. Ama şimdi bulamıyorum. Boş askeri fabrikaları nasıl seçebilirim?

@emircanunlts @Jumrow @Yeniçocuk.
Üretilen ürünlerin yanında askeri fabrika simgeli kutucuklar var, onlara tıklayarak fabrikalarınızı paylaştırabilirsiniz. Parlayan kutucuk sayısı o ürünü üretmek için kullanılan fabrikaları gösteriyor. SS’ini attığınız kısımda toplam dolu ve boş fabrikanız da gözüküyor.

Bilmiyorum hocam. Ben sadece sorunu çözmeye çalışıyorum.

Teşekkürler.

Soldaki o boş kutuları tiklersem dağıtmış mı oluyorum hocam?
Soldaki herhangi bir ekipmana 1 tık fabrika verdiğiniz zaman, sayının "21/28" olacağını görürsünüz. Oradaki yeşil kutucukları doldurmak, fabrika vermek oluyor.

Ham madde eksiğini nereden görebilirim hocam?
Yine aynı üretim kısmında üstte kırmızı olan sayı değeri olursa, o ürüne ihtiyacın var demektir.

Örneğin senin attığın SS'de şu an lastik kırmızı olarak gözüküyor. Senin uçak ve motorize üretebilmen için en az 6 lastiğe ihtiyacın var.

En üstte soldan 4. kutucuğa basarsan, orada trade ekranını görebilirsin. Kırmızı olan değere basarsan altta ülkeler listelenecek, o ülkelerden birisine tıkladıktan sonra sağda bir tuş olacak. O tuşa basarsan, o tuş senin ihtiyacın olan kadarını alacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı