HOI4 Belçika geçilmiyor

Aziztr31

Centipat
Daha fazla  
HOI4 oynarken Almanya ile anchluss ve fate of Çekoslovakya yaptıktan sonra Polonya'yı yiyip direk benelüxe giriyorum Hollanda'yı geçmek çok kolay ancak Belçika geçilmiyor Belçika'yı geçemediğim için Fransa'da düşmüyor. R bir de ben o kadar uçak kaldııryorum bir bakıyorum allies benden daha fazla uçak götürüyor. Ben 2-3 tane uçak deposunu dolduruyorum bir bakıyorum 124 tane Fighter sonra ne bileyim 60 küsur close Air Support falan yazıyor. Oyunu ilk başta hile ile oynardım ancak birazcık hilesiliğe kayayım dedim. Bana yardım edin. Monitöre kafa atmak üzereyim.

Yukarıdan taktiksel bombardıman verdim savaş başlayınca bir de demir yollarını vur emri verdim.

Close Air Support görevide vermeniz lazım uçaklarına yoksa uçaklar cepheye destek vermez uçakları seçince sol üstten üçüncü seçeneği seçmelisiniz bunun için ayrıca piyade templateniz nasıl SS alıp atar mısınız 9 piyade 1 topçu ile ittirebilirsiniz her yeri.
Hearts of Iron IV Screenshot 2022.09.09 - 13.55.58.01.png
Hearts of Iron IV Screenshot 2022.09.09 - 14.01.56.23.png

Son düzenleme:
Oyunun olayı division templatelar. Oyunun başında verilen templatelar çok kötü ve bunları geliştirmeniz gerekiyor. Bence oyuna baştan başlayın. 1K fighter, 500 naval bomber ve sürekli tank ve artillery basın. Standart piyadeye engineer company ve 3 artillery eklerseniz Belçika'yı yarabilirsiniz.

Tarihsel gitmeye takıntılı değilseniz Hollanda'yı justify edin ve müttefikler onu korumdan işgal edin. Başkenti ele geçirince kolonilerini de alabiliyorsunuz. Endonezya'dan sınırsız rubber gelecek. Bir sürü tank inşa edebilirsiniz. Endonezya kolonisini ileride savaşa sokmayın.

Son sürümlerde oynuyorsanız Hollanda'yı aldığınızda supply rotasında bir şaşma gerçekleşecek ve bu şaşma sonucu ordunuza ikmal Berlin'den Hamburg'a Hamburg'dan gemi ile Rotterdam'a şeklinde saçma bir rotayla ilerleyecek ve yüksek ihtimal Strike Force'taki İngiliz gemilerine konvoyların takılacağı için supply gitmeyecek bundan dolayı ordun ilerlemeyecek. O kısımdaki ray birleştirmesini yapın ve Supply'ı motorize ile verin ayrıca uçağa abanın Air olmadan Alman oynanmaz.

Deniz üstünlüğünü alın. Sadece Fighter vesaire basmayın. Deniz Uçağı basın ve Denizden konvoy geçişini engelleyin. İngilizler yardıma gidemez. Tabi bunu yaparken o bölgeye çok sayıda hava gücü adına uçak vermeniz gerekiyor, diğer türlü İngilizler çok zorluyor.

Geri
Yukarı