HOI4 bir ülkede 2 kukla hükümet yapmak

schlss

Hectopat
Makaleler
4
Tek oyunculu Mod'da diyelim Sovyet oynuyorum. Almanya'yı ele geçirdiğimde gerçekteki gibi doğu batı olarak bölmek istiyorum. Bunu yapmamın imkanı var mı? Doğu benim kuklam olsun batı Amerikan kuklası olsun gibi.

Tek oyunculu Mod'da diyelim Sovyet oynuyorum. Almanya'yı ele geçirdiğimde gerçekteki gibi doğu batı olarak bölmek istiyorum. Bunu yapmamın imkanı var mı? Doğu benim kuklam olsun batı Amerikan kuklası olsun gibi.
Oyunun sonunda zaten konfersansda böyle yapabiliyorsunuz. Moda gerek yok.

Belki modu falan vardır ama barış konferansında da bunu yapman mümkün. Doğuyu kendine al batıyı Amerikan kuklası yap. Bu mod işine yarar barış konferansları için.
Oyunun sonunda zaten konfersansda böyle yapabiliyorsunuz. Moda gerek yok.
Bu modu kullanıyorum. Ancak puppet aldırtmıyor sadece toprak verebiliyorum.
O event otomatik geliyor. Eğer savaşta Allies da varsa bitime doğru İngiltere bir öneri sunuyor bahsettiğiniz gibi. Kabul etmezseniz hepsini puanınıza göre alabilirsiniz.
Bir ara deneyeceğim.

Sovyet seç, başlar başlamaz focus yapmadan PP biriktir ve Polonya'ya justify başlat. 250 günün sonunda zaten hazır olursun ayrıca garanti de yemiyor. O sırada Almanya'nın dibinde oluyorsun zaten. Her türlü kazanırsın fakat oralara altyapı yapmayı unutma çünkü birlik yığacaksın sonuçta.

Sovyet seç, başlar başlamaz focus yapmadan PP biriktir ve Polonya'ya justify başlat. 250 günün sonunda zaten hazır olursun ayrıca garanti de yemiyor. O sırada Almanya'nın dibinde oluyorsun zaten. Her türlü kazanırsın fakat oralara altyapı yapmayı unutma çünkü birlik yığacaksın sonuçta.
Ayrıca Purge yaptıktan sonra Polonya ile savaşi bilerek uzatıp War Lessons focusuna giderek Purge'ün etkilerinden de kurtulmuş olursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sovyet seç, başlar başlamaz focus yapmadan pp biriktir ve Polonya'ya justify başlat. 250 günün sonunda zaten hazır olursun ayrıca garanti de yemiyor. O sırada Almanya'nın dibinde oluyorsun zaten. Her türlü kazanırsın fakat oralara altyapı yapmayı unutma çünkü birlik yığacaksın sonuçta.

Historical bozuluyor alman çok güçsüz kalıyor savaş hızlı bitiyor daha purge bitmeden almanı düşürebiliyorsun o şekilde. Bence pek bir mantığı ve zevki kalmıyor.

Öyle yapmadan tarihsel bir şekilde gidersen Alman savaşında Almanın Baltık bölgesinden ilerlemesini sağlayıp smolensk civarına gelince birlik yığıp sonra kuzey prusya'dan Almanın o ordularla olan bağlantısını kesip donanmaylada Baltık denizini güvene alırsan. O birlikler binevi pucket'a girmiş gibi olur. Ve Almanı 1.5 yıla tarihselliğin dışına çıkmadan almış da olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı