HOI4 çıkarma hangi gemilerle yapılıyor?

Konvoylarla çıkarma yapabilirsin. Ancak bunun için deniz üstünlüğünün sende olması gerek. İlaveten hava üstünlüğünü de almadan çıkarma yapma derim.

Konvoylar ile yapman lazım denizde yüzde 50 üstünlük gerekiyor ayrıca. Sana önerebileceğim taktik eğer çıkarma teknolojisini araştırmadıysan ve sadece 10 askerle çıkabiliyorsan limana 6 limanın sağı ve solundaki topraklara da 2 şer asker göndermen daha sonra onlara force attack verip supply hub ele geçirmen. Daha sonra o bölgeye asker takviyesi yapman lazım ancak çok fazla asker çekme genişledikçe çek sebebi küçük bir bölgeye çok asker çekersen ikmalsizlik olur ve daha savaşmadan askerlerin ölmeye başlar. Üstünlüğü anlık ele geçirmek için fazlaca submarine basmanı öneririm maliyeti düşük ve kısa sürede üstünlük sağlayabiliyorlar. Ancak savaş gemileri ile Submarine'leri ayır yoksa filo sapıtıyor saçma sapan davranmaya başlıyor.

Konvoylarla çıkarma yapabilirsin. Ancak bunun için deniz üstünlüğünün sende olması gerek. İlaveten hava üstünlüğünü de almadan çıkarma yapma derim.

Bu uçak simgesine tikladiktan sonra bir yere basınca ok çıkıyor bu oraya gitcegi anlamina mi gelir uçaklarımı orada goremiyorum benim ucaklarim mi düşmanımin mi diye onalri nasıl anlarim?

Konvoylar ile yapman lazım denizde yüzde 50 üstünlük gerekiyor ayrıca. Sana önerebileceğim taktik eğer çıkarma teknolojisini araştırmadıysan ve sadece 10 askerle çıkabiliyorsan limana 6 limanın sağı ve solundaki topraklara da 2 şer asker göndermen daha sonra onlara force attack verip supply hub ele geçirmen. Daha sonra o bölgeye asker takviyesi yapman lazım ancak çok fazla asker çekme genişledikçe çek sebebi küçük bir bölgeye çok asker çekersen ikmalsizlik olur ve daha savaşmadan askerlerin ölmeye başlar. Üstünlüğü anlık ele geçirmek için fazlaca submarine basmanı öneririm maliyeti düşük ve kısa sürede üstünlük sağlayabiliyorlar. Ancak savaş gemileri ile Submarine'leri ayır yoksa filo sapıtıyor saçma sapan davranmaya başlıyor.
Submarine hangisi

Submarine hangisi

Submarine denizaltıdır en kolay ve hızlı basılan gemi türüdür.
Ayır derken farkli limanlar mi

Submarine denizaltıdır en kolay ve hızlı basılan gemi türüdür.
Ayır derken farkli limanlar mi

Bide bu uçak şeyi var ya tıklıyorum bı ok beliriyor ama ucaklar gidiyormu anlmaiyorum dusmaninkimi benimkimi diye
Uçakları seç denizin yanındaki hava limanlarına gönder sağ klik ile daha sonra ordan o uçakalrı seç üstte görevlendirme var en soldaki hava üstünlüğü ona tıkla deniz bombaardıman uçakları gemi vurabiliyor onu da seç eğer deniz bombaardıman uçağın varsa sonra denize sağ klik yap uçak ekranında denize tıklarsan ordaki üstünlüğünü düşman uçaklarını vs görürsün.

Tek bitane secebiliyorum
Boşver ayrıma o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı