HOI4'de İngiltere'ye nasıl çıkarma atılır?

Aziztr31

Centipat
Daha fazla  
HOI4 oynuyorum Fransa'yı düşürüyorum ancak İngiliz adasına bir türlü çıkartma atılmıyor hava üstünlüğü kurup İngiliz'lerin donanmasını vuruyorum ama benim donanmam gene takılıyor. Almanya olarak oynuyorumç çıkartma atamıyorum böylelikle de savaş bitmiyor. Amerika savaşa girişmeden halletmek istiyorum. Nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
çok kolay aslında 40'a kadar submarine filosu kurman lazım 100 tane bile üretsen kafi ingiliz kanalına değil de norveç ve iskoç denizine koyarsan her türlü alırsın üstünlüğü gemileri göndermeden önce uçaklarla denizi bombala sonra koy ve çıkartma at

Newcastle taraflarında çıkarma planlarını hazırla, planlar hazırlandıktan sonra çıkarmanın gideceği denizlere anlık olarak filo koy zaten anlık olarak deniz üstünlüğü sana geçecek. Ardından İngilterenin sağ taraflarında topraklar elde etmeye başlarsın :)

Oyunun verdiği gemileri basıp sadece gemi kalabalığıyla üstünlük alabilirsin.
Denizaltı filosu kurup manş denizinde " konvoy yağmalaması " ile anlık üstünlükle çıkabilirsin.

Amerika savaşa girmeden halletmek zor. Daha önce denememiş olsam da aklımda bir fikir var.

Öncelikle 100-150 tane transport basıyoruz. Üstünlük kuracak kadar fighter ve naval bomber olduğundan emin olmalısın.

Transportları karşılayacak kadar paratrooper bastıktan sonra division template düzenleyerek field hospital, artillery, engineer vb. destek birimler eklemek gerekli. Daha sonra hava üstünlüğü bizde olduğu için paratrooperları gönderebileceğiz.

Bunu yapmadan önce düşmanın deniz çıkartması yapabileceği yerlere mümkün olduğu kadar garnizon koyun. Eğer almadıysanız sonradan Yunanistan gibi ülkeler düşman safında savaşa katılabilir. Sovyetler Birliği sınırını da koruyun.

İtalya sınırlarını korumakta oldukça kötüdür, oradan da saldırı yiyebilirsiniz.

Şimdi zaten oldukça fazla konvoyumuzun ve en az 100 gemimizin olduğunu varsayıyoruz. Şu anlık donanmayı çıkartmayacağız, çünkü çıkartırsak ölecekler.

Paraşütçüleri atmadan önce onlara görevlendirdiğimiz generalin "supply grace" gibi ek ikmal sağlayacak yetenekler aldığından emin olalım.

Paraşütçüleri olabildiğince İngiliz askerlerinin az olduğu yerlere planlayıp at. Saldırılar İskoçya veya Kuzey İrlanda'ya değil, İngiltere'ye olsun. Biraz çabalayıp paraşütçülerle limanı ele geçirdikten sonra deniz üstünlüğü olmadan birliklerimizi göndereceğiz.

Bu arada paraşütçüleri attığımız için artık gerek kalmayan transportları supply görevine yollayalım. Çok fazla ikmale ihtiyacımız olacak.

Deniz üstünlüğü olmadığından birçok birlik kaybedeceğiz ama en az 10-15 divisionun anakaraya çıkacağını düşünüyorum. Daha sonra supply atarak desteklemeye devam edeceğiz ve ana şehirleri alarak Birleşik Krallık'ı düşüreceğiz.

Afrika'da İtalya ile aktif savaş varsa muhtemelen birliklerin çoğu o bölgede olacaktır. Norveç hala düşmediyse durum orada da aynı olabilir.

Fakat Birleşik Krallık'ın düşmesiyle savaş bitmeyecek, Kanada, Avustralya gibi ülkeleri de almanız gerekiyor. Bunları alana kadar muhtemelen ABD savaşa girecektir fakat muazzam sayıda dockyarde sahip olacağınızdan dolayı donanma inşa etmeye çalışabilirsiniz.

Duyduğum kadarıyla yeni sürümle barış antlaşması sırasında düşman donanmasına el koyma özelliği geliyor. Bu yüzden yeni sürüm geldiği zaman 2. Dünya Savaşı'nın başında 300 gemiye sahip olabilirsiniz.

çok kolay aslında 40'a kadar submarine filosu kurman lazım 100 tane bile üretsen kafi ingiliz kanalına değil de norveç ve iskoç denizine koyarsan her türlü alırsın üstünlüğü gemileri göndermeden önce uçaklarla denizi bombala sonra koy ve çıkartma at
submarineleri nasıl denize çıkartacağım normal konvoy gibimi yoksa başka birşey varmı

1 tane superheavy battleship basıyorsun içi ful dolu yanına da torpidolu hafif kruvazörler ve destroyerlar üstüne naval bomber tactical bomber strat. bomber ne varsa artık koyacaksın. Bak bakalım İngiliz donanması mı kalıyor ortada.

Ki bunların hiçbirine gerek yok. İlginç. Şu ana kadar ekstra gemi üretmeden deniz üstünlüğünü hep alabildim ben. Uçaklar ve bütün donanmayı koyuyorsun denize yetiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı