HOI4 ışgal sonrası tamir ve isyan olmasını engelleme

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar oyunda Peru ile Ekvador'u ele geçirdim teslim oldu hakimiyetime kattım. Savaş sonrası bazı sorunlar ortaya çıktı;
  1. kara yolu hasarı​
  2. İsyan çıkma riski
  3. Düşman 5K zayiat verdi ben(Peru) 20K zayiat verdim.
Bunları nasıl çözebilirim? Kara yolu hasarını yok etmek istiyorum. Gerekli mi bilmiyorum ama hiçbir DLC ve Mod yok.

Gelişmemiş ülkelerin ekonomik ve askeri olarak gelişmdiği için tercih ediyorum. Oyunu iyice kavramaya çalışıyorum neyin ne işe yaradığını öğrenmeye çalışıyorum. Gelişmemiş ülkeler ile oynama sebebim bu.

Agresif hat çizince ister istemez daha çok kayıp veriyorsunuz savunan taraftan. Bunu önlemek için araziyi ve komutanı seçmek lazım.

Ek olarak bir de ordu savaştan sonra hemen tekrar gönderiyordum düşman askeri tamamen imha etmek için ordu tam organizasyon olamamışken bunun etkisi de olabilir mi?

Onun da çok büyük handikapı var.
İsyanlar için de garnizon sayıları yüksek olmalı.
Yolları, fabrika sekmesinden tamir edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla otomatik yapıyor. Önceliği elle ayarlarsınız.

Local police de düşürüyor ama biraz uzun sürüyor insan gücü falan da tüketiyor.

En az asker tüketen olarak ayarladım ve dediğiniz gibi uzun sürüyor. Ele geçirdiğim yerlerdeki halkın tamamına hakim olamam değil mi? Şimdilik dış ülkelere siyasi destek veriyorum oyunda 😁

En az asker tüketen olarak ayarladım ve dediğiniz gibi uzun sürüyor. Ele geçirdiğim yerlerdeki halkın tamamına hakim olamam değil mi? Şimdilik dış ülkelere siyasi destek veriyorum oyunda 😁

Zaten casuslar iyi iş yapıyor ama belli bir sınırları var bütün ülkeyi koruyamiyorlar tek artı tarafı hızlı isyan bastırıyor başka bir marifeti yok isyan bastirirken.

Geri
Yukarı