Çözüldü HOI4 ittirme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atitalha

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bu adamı nasıl buradan ittireceğim?

1681051595171.png

Dosya Ekleri

• 1681051565904.png
    1681051565904.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 94
Çözüm
Fazla ağır saldırı verdiği için koydum belki ittirmem daha kolay olur diye.
Hocam birliklere vurduğunuz hasarı öyle hesaplayamazsınız. Defansından fazla vuracak veya hard attack değeri yüksek diye fazla vuracak diye bir mantık yok. Eğer siz hard attack abanırsanız piyade ittirmekte aşırı zorlanırsınız. Birliklerin ''Softness'' ve ''Hardness'' değeri vardır. Mesela Almanya'nın başlangıç piyadesinin Softness değeri %100, yani bu durumda hardness değeri %0 oluyor. Bu Alman piyadelerinin soft attack değerinin %100'ünü alacağını, hard attackın ise %0'ını alacağını gösteriyor. Mesela sizin piyadenizde de Softness değeri neredeyse %100. Yani hard attack değeri genelde tank sınıfı gibi hardness değeri yüksek birimlere işler. Piyadenize Soft Attack değeri veren top gibi şeylere abanın ve ''Savaş Genişliği'' değerini 21 gibi sayılarda tutmaya çalışın. Daha iyi ve rahat anlatım için size bir video bırakayım, bu arkadaş çok daha ayrıntılı anlatıyor. Bu arada Hardness ve Softness değerini görebilmek için piyade template kısmında, savaş genişliği değerinin altında bulabilirsiniz. Bir bar olacak, sol tarafında hardnessi temsil eden tank diğer tarafında ise softnessi temsil eden piyade işareti var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gördüğüm kadarıyla boğaz geçişi. En az kaybı Amfibik tanklar veya Marine birlikleri ile uçaklar yardımıyla alırsınız.

Gördüğüm kadarıyla boğaz geçişi. En az kaybı amfibik tanklar veya marine birlikleri ile uçaklar yardımıyla alırsınız.

Şu anda pocket attım ve ittiriyorum.

Gördüğüm kadarıyla boğaz geçişi. En az kaybı amfibik tanklar veya marine birlikleri ile uçaklar yardımıyla alırsınız.

1681056499320.png

Yaptığım bu Division iyi midir?

Dosya Ekleri

• 1681056469437.png
    1681056469437.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 20
Eki Görüntüle 1733919

Yaptığım bu Division iyi midir?
Yapay zekaya karşı hava desteği varsa her türlü itersiniz zaten. Template bence iyi değil, ben piyade oynarsam hâlâ nerflenmediyse Light Tank destekli 21W Piyade oynuyorum ama sanırım son güncellemelerde bu olayı değiştirdiler. Eski delme olayında sizin birlikleriniz %50 veya %60 hasar vurabilirdi, yenisinde kaç vurur bilmiyorum. Bir de motorize ile niye verdiniz onu da anlamadım, Türkiye için gereksiz şeyler koymuşsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı